Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Orliki > Grupa IV (Kraków) O
Borek Cup orlików: Triumf Jadwigi i Cracovii2011-06-17 13:37:00

Na stadionie krakowskiego Borku w miniony weekend rywalizowali mali piłkarze w III Ogólnopolskim Turnieju Orlików Borek Cup 2011. Organizatorem turnieju była Szkółka Piłkarska Borek, działająca przy tym klubie od 2006 roku.


W sobotę współzawodniczyli chłopcy z rocznika 2000. Zwycięstwo odniosła Jadwiga Kraków, która w finale pokonała Raków Częstochowa 1-0. Trzecie miejsce wywalczyła ekipa Cracovii. Młodzi zawodnicy Pasów pokonali Dunajec Nowy Sącz. Gospodarze turnieju, Szkółka Piłkarska Borek, musieli zadowolić się piątym miejscem wywalczonym po zwycięstwie nad zaprzyjaźnioną drużyną Hetmana Włoszczowa 2-1. Siódmą lokatę po zaciętym spotkaniu wywalczyła druga drużyna gospodarzy pokonując Bronowiankę Kraków 1-0. Dużo emocji przyniósł konkurs rzutów karnych, w którym zwyciężył Jacek Rutkowski z Borku.

Niedziela była szczególnym dniem dla chłopców z rocznika 2001. Obsada turnieju była wyśmienita: Korona Kielce, Wisła Kraków, Cracovia, Raków Częstochowa, Resovia Rzeszów, Jadwiga Kraków i dwie drużyny gospodarzy, Borku Kraków.

Turniej był bardzo wyrównany, o wynikach wielu spotkań decydowały rzuty karne. Zwycięstwo odniosła ekipa Cracovii, która w finale pokonała 2-0 obrońcę tytułu sprzed roku, Jadwigę Kraków. Wiele radości i emocji przyniósł mecz o trzecie miejsce między gospodarzami a Wisłą Kraków. Po regulaminowym czasie gry był remis, o miejscu na podium decydowały więc rzuty karne, które tym razem lepiej wykonywali młodzi piłkarze Szkółki Piłkarskiej Borek i to oni cieszyli się z miejsca na podium. W spotkaniu o piątą lokatę Raków pokonał Resovię, a siódme miejsce przypadło drugiej drużynie Borku, lepiej wykonującej serię rzutów karnych w meczu z Koroną Kielce.

- Cieszymy się bardzo, że po raz trzeci udało nam się zorganizować turniej Borek Cup. W tym roku o zwycięstwo w każdym meczu walczyli chłopcy z trzech roczników. Radość tym większa, że każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca, wyjechał z turnieju z medalem na szyi i piłką, które ufundowała firma Decathlon, za co głównemu sponsorowi turnieju ogromnie dziękujemy. Po raz kolejny dopisała pogoda, a mecze chłopców obserwowała wielka grupa kibiców. Turnieje stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu zagoszczą u nas tak wspaniałe drużyny jak w tym roku - powiedział dyrektor Szkółki Piłkarskiej Borku, Bartłomiej Piwowarczyk.

 

mm,spb


bc6.jpg
bc3.jpg
bc4.jpg
bc5.jpg
bc1.jpg
bc2.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty