Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > Ekstraklasa
Genkow nie wykorzystał karnego w sparingu z Amkarem, Jovanović stracił pół zęba (FILM)2013-01-22 22:32:00

W swoim trzecim meczu, rozgrywanym podczas zgrupowania w Turcji, wiślacy zremisowali z rosyjskim Amkarem Perm 1-1. Biała Gwiazda mogła wygrać, ale Cwetan Genkow nie wykorzystał rzutu karnego w końcówce spotkania.

Trener Tomasz Kulawik dał odpocząć kilku zawodnikom, dlatego przeciwko Amkarowi nie zagrali m.in. Radosław Sobolewski czy Kamil Kosowski. Szansę gry w wyjściowym składzie otrzymał natomiast Patryk Małecki. W pierwszej części gry krakowianie stworzyli sobie kilka dobrych okazji do pokonania bramkarza Amkaru. Dwa razy po strzałach Emmanuela Sarkiego piłka lądowała w siatce rywali Białej Gwiazdy, jednak w obu sytuacjach sędzia odgwizdał pozycję spaloną strzelca i goli nie uznał. W 34. minucie jednak wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Po podaniu Patryka Małeckiego piłkę w polu karnym Amkaru przejął Ivica Iliev, który mógł strzelać sam, ale oddał futbolówkę Cezaremu Wilkowi. Pomocnik nie zmarnował szansy i strzałem przy słupku umieścił ją w siatce. Goście dobrą okazję do strzału na bramkę Wisły mieli w 30. minucie, ale Sergei Pareiko wykazał się świetną interwencją, broniąc próbę Georgiewa z rzutu wolnego.

W drugiej części gry padła również jedna bramka. W 57 min po faulu Michała Szewczyka na Blagoyu Georgiewie sędzia podyktował rzut karny dla Amkaru. Do piłki podszedł sam poszkodowany i zamienił „jedenastkę” na wyrównującego gola. Na dziesięć minut przed końcem spotkania przed szansą na zdobycia drugiego gola dla Wisły stanął Genkow, ale bramkarz Amkaru popisał się refleksem, zatrzymując piłkę lecącą w okienko po strzale głową napastnika. W 87 min po faulu na Michale Szewczyku arbiter przyznał rzut karny Białej Gwieździe, ale golkiper rosyjskiej drużyny obronił strzał Genkowa z jedenastu metrów.

Mecz obfitował w sporą liczbę fauli. Jeden z nich boleśnie odczuł Marko Jovanović, który na początku drugiej połowy stracił pół zęba po tym, jak sfaulował go jeden z rywali. Serbski obrońca zagrał jednak do końca spotkania i do ostatniego gwizdka nie odpuszczał rywalom.

Wisła Kraków – Amkar Perm 1-1 (1-0)