Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > Ekstraklasa
Wisła zagra z Górnikiem pięcioma pomocnikami2013-07-19 06:50:00

W piątek 19 lipca o godz. 20.30 krakowska Wisła zainauguruje nowy sezon ekstraklasy meczem z Górnikiem Zabrze.


- Stan zdrowia Rafała Boguskiego powoduje, że jego gra wiązałaby się z ryzykiem, a mnie zależy na tym, żeby wyzdrowiał i w pełni sił pomógł nam w następnych spotkaniach. Przepracował z nami cały okres przygotowawczy, więc dużo przez te kilka dni przerwy nie straci – stwierdził wczoraj na konferencji prasowej  trener Białej Gwiazdy Franciszek Smuda. 


Trener Smuda, dopytywany o skład, który wystawi przeciwko Górnikowi, stwierdził jedynie: - Mogę powiedzieć, że będziemy grali pięcioma pomocnikami. Personaliów jednak nie zdradzę, nie chcę ułatwiać życia przeciwnikowi. Oczywiście wiemy wszyscy, że Ostoja Stiepanović został zarejestrowany, więc także on ma szansę zagrać. 


Szkoleniowiec odniósł się również do wcześniejszych spotkań wiślaków, tych z okresu przygotowawczego. Uważa, że nie można ich traktować jako miarodajne. - Wyniki sparingów nigdy nie budują do końca atmosfery. W sparingach nie daje się z siebie wszystkiego, zawsze zawodnik w podświadomości będzie się starał choć trochę oszczędzać. Dlatego nie przywiązywałbym aż tak dużej uwagi do wyników tych spotkań. Wyniki były takie, a nie inne, pamiętajmy, iż zespół zazwyczaj w pierwszej i w drugiej połowie występował w dwóch odmiennych składach - tłumaczył. 


Na temat zabrzan Smuda powiedział krótko: - Górnik dużo się nie zmienił w ostatnim czasie, przez cały ostatni sezon grał dobrą piłkę, dlatego jestem pewny, że to się nie zmieni. 


MM (Biuro Prasowe Wisły Kraków SA)
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty