Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > Ekstraklasa
Tomasz Kulawik pożegnał się z Wisłą2013-06-02 20:22:00

Tomasz Kulawik rozstaje się z Wisłą. Uroczyste pożegnanie trenera towarzyszyło niedzielnej konferencji prasowej. - Jak mało kto wiedziałem, jak trudnego zadania trener się podejmuje. Bardzo doceniam to, że Tomek mężnie i odpowiedzialnie, bez żadnego narzekania podjął się zadania prowadzenia zespołu – mówił prezes Wisły Jacek Bednarz.


- Klub - jak wiecie państwo - nie stworzył dobrych warunków do osiągnięcia idealnego wyniku z różnych względów, o których mówiłem wcześniej. Tomasz Kulawik, jak żaden trener przed nim, stanął przed tak trudnym zadaniem. Miał świadomość tego, co go tu czeka. Oddał po raz kolejny w swoim życiu wszystko, poświęcił się drużynie, swój czas, serce oraz wiedzę, jaką miał. Tomasz Kulawik nigdy nie był człowiekiem, który szukał łatwych i tanich zastępników – kontynuował.

- Rozstajesz się z Wisłą, ale na pewno nie z futbolem – zwrócił się do szkoleniowca  prezes Bednarz.
 
Tomasz Kulawik podsumował lata spędzone w Wiśle: - Nie był to łatwy okres mojej przygody z ławką trenerską, bo towarzyszyły mi wyrzeczenia i kalkulacje, jak przygotować drużynę, gdy nie ma się trenera przygotowania fizycznego, ani psychologa. Musieliśmy sobie z tym poradzić, musieliśmy sporo główkować, aby zawodników poskładać i przygotować. Uważam, że pokazali w tej rundzie, że udało nam się to. Dla mnie to była świetna lekcja, gdyż sam musiałem przygotować drużynę od strony motorycznej i psychicznej, bo mieli problemy z tym, aby uwierzyć, że potrafią grać w piłkę na dobrym poziomie. Myślę, że do pewnego momentu szło to w dobrym  kierunku – mówił.
 
- Najlepsze było to, że przed najważniejszymi meczami, z Legią i Śląskiem, pozbierali się zawodnicy i grali do końca, mimo licznych sugestii odnośnie zmiany trenera i zmian personalnych. Było powiedziane, że sędziowie nie pomogli nam w kilku meczach. Mam na myśli chociażby spotkania z Podbeskidziem, Legią, czy Lechią, kiedy niesłusznie zgubiliśmy punkty. Tego szczęścia nam brakło, bo inaczej rozmawialibyśmy dzisiaj, gdyby sprawy potoczyły się inaczej – dodał.
 
Tomasz Kulawik nie krył wzruszenia, bowiem zostawia w krakowskim klubie mnóstwo pięknych wspomnień, nie tylko piłkarskich, ale i trenerskich. - Po dwudziestu dwóch latach pobytu tutaj uważam, że był to wspaniały okres, dla mnie zawodnika, gdzie zdobywałem mistrzostwo, grałem na europejskich boiskach oraz wywalczyłem Puchar Polski. A także jako trener, bo przebywałem tutaj od 2005 przy pierwszym zespole, ale i trenowałem drużynę w Młodej Ekstraklasie. Z Młodą Wisłą zdobyłem wicemistrzostwo oraz mistrzostwo, co też jest moim osobistym sukcesem. Mam dziesięć osób, które prowadziłem od juniora, a które występują teraz na boiskach ekstraklasy. Wychowali się tutaj, na tym boisku, pokazując się w ekstraklasie – podsumował swoje sukcesy Tomasz Kulawik.

wisla.krakow.pl


bednarz jacek kulawik tomasz.jpg
bednarz jacek kulawik tomasz1.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty