Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > Ekstraklasa
Kary Widzewa i Górnika utrzymane2013-06-29 09:21:00

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych postanowiła utrzymać w mocy decyzję o ukaraniu Górnika Zabrze i Widzewa Łódź zakazem dokonywania transferów. Kary te zostały nałożone na kluby przez Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN. W obu przypadkach decyzje są ostateczne.


W środę odwołaniami obu klubów zajęła się Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN. – Uznaliśmy, że oba odwołania winny zostać rozpatrzone w całości przez Komisję Odwoławczą ds. Licencji Klubowych. Zarówno zakaz transferów, jak i zakaz uprawniania zawodników do gry, nałożone zostały przez Komisję Licencyjną łącznie jako środek regulaminowy, w związku z sytuacją klubów, która była weryfikowana w trakcie procesu licencyjnego. Żaden z jego elementów, w szczególności zakaz dokonywania transferów, nie stanowi kary dyscyplinarnej, a zatem odwołania te nie podlegają jurysdykcji NKO – wyjaśnia Włodzimierz Głowacki, przewodniczący Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.

 

W piątek swoją decyzję Górnikowi i Widzewowi przekazała Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych:

 

– Górnikowi Zabrze utrzymano w mocy decyzję o zakazie transferów na okres sześciu miesięcy z jednoczesnym zakazem rejestracji zawodników o łącznym wynagrodzeniu ze wszystkich tytułów przekraczającym kwotę 25 tysięcy złotych brutto miesięcznie;

 

– Widzewowi Łódź utrzymano w mocy decyzję o zakazie transferów na okres roku, jednak nie dłużej niż do zakończenia wykonywania zatwierdzonego przez Sąd układu z wierzycielami, z jednoczesnym zakazem rejestracji zawodników o łącznym wynagrodzeniu ze wszystkich tytułów przekraczającym kwotę 5 tysięcy złotych brutto miesięcznie.


pzpn.pl
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty