Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków II)
Niegoszowianka nie dała rady Pogoni Miechów2012-03-04 23:30:00

W rozegranym w Krakowie na boisku SMS-u meczu kontrolnym A-klasowców Niegoszowianka przegrała z Pogonią Miechów 0-3.

Niegoszowianka Niegoszowice (A2) - Pogoń Miechów (A1) 0-3 (0-0)

0-1 Czekaj (karny)

0-2 G. Dąbrowski

0-3 Owczarski
NIEGOSZOWIANKA:
Bożek - testowany (46 Szajnowski), testowany (75 testowany), Michał Stala, Robert Bergel - Kurek (30 Petrasz, 70 Hamza), Szkamruk (46 Wójcik), Jaros, testowany (46 Sebastian) - Katra (65 testowany), "Simo" Berrada (70 testowany).
POGOŃ: Szot (M. Szostak) - T. Piwowarski, Kijowski, M. Piwowarski, Zieliński - G. Dąbrowski, R. Dudek (Czekaj) - Majewski (Owczarski), B. Piwowarski (S. Dudziński), Guca (Kozak) - Żarnowiecki (Górski).

Pogoń Miechów to zespół aktualnie występujący w krakowskiej A klasie w grupie I, zajmuje po 14 kolejkach 3. miejsce i jest drużyną walczącą o awans do klasy wyższej. W dotychczasowych meczach zdobyła 33 punkty odnosząc 11 zwycięstw i ponosząc 3 porażki, zdobywając 47 bramek, a tracąc 25. Zespół Pogoni traci do lidera, Prądniczanki Kraków, 5 punktów, a do wicelidera Michałowianki 1 punkt.

Pomimo iż w pierwszej połowie mecz zakończył się remisem 0-0, to zespół Pogoni dochodził do groźniejszych sytuacji i prezentował się dobrze. Bardzo dobrymi interwencjami popisywał się Bożek, nie dając się zaskoczyć w tej części gry.

Druga połowa zaczęła się od spokojnego rozgrywania piłki przez Niegoszowiankę. Kiedy Pogoń podeszła bliżej obrońców Szajnowski źle wybił piłkę (do środka pola karnego), tam zawodnik miechowian Górski stanął przed pustą bramką, jeszcze próbował przeszkodzić mu Wójcik, ale nie miał większych szans na wybicie piłki i sędzia podyktował rzut karny. Bożek wyczuł intencje Czekaja, ale skapitulował.

Kolejne zmiany trenera Andrzeja Molika sprawiły, iż na tle dobrze grającej Pogoni zawodnicy Niegoszowianki zaczęli grać źle. Kolejna bramka dla miechowian padła po składnej akcji. Na 16. metrze blokowany zawodnik Pogoni G. Dąbrowski znalazł miejsce do oddania strzału w światło bramki, piłka po drodze odbiła się od Wójcika i po rękach Bożka trafiła do siatki. Niegoszowianka próbowała atakować, ale jej akcje nie sprawiały kłopotu rywalom. W końcowych minutach meczu Pogoń rozegrała kombinacyjny atak i po ładnej, szybkiej wymianie piłki pomiędzy Górskim i Owczarskim dobiła przeciwnika wygrywając 3-0.

Był to czwarty sparing Niegoszowianki, ale pierwszy przegrany. Jednocześnie po raz pierwszy zespół ten nie zdobył bramki.

Pogoń ma zaplanowane jeszcze trzy sparingi - w sobotę z Orłem Iwanowice (w Miechowie lub w Krakowie na boisku Com Com Zone), w środę 14 marca z Bronowianką Kraków i w sobotę 17 marca z Iskrą Radwanowice.