Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków II)
ABC Kraków: Niespodziewane awanse, mało spadków (AKTUALIZACJA)2012-07-28 22:05:00

Podokręg Kraków ustalił skład A, B i C klasy na sezon 2012/2013.


W związku z tym, że z V ligi spadł tylko jeden zespół - Sokół Kocmyrzów, postanowiono, że degradacja z A do B klasy dotknie tylko ostatnie drużyny (Tytan Polekarcice, Wisła Rząska i Grzegórzecki Kraków). Los zatem oszczędził przedostanie w tabeli Słomniczankę II Słomniki (która jednak po 3 tygodniach została umieszczona w B klasie...) i Wawel Kraków, natomiast przedostatnia w tabeli gr. III Płaszowianka Kraków nie została uwzględniona w nadchodzących rozgrywkach Podokręgu, gdyż zrezygnowała z występów.

Jednocześnie, m.in. także dlatego że Pogoń Miechów przeszła do Podokręgu Olkusz, a Lotnik Kryspinów wycofał rezerwę, dokooptowane zostały z B do A klasy także zespoły, który uplasowały się na trzecich miejscach: Spartak Wielkanoc-Gołcza, Lot Balice i Cedronka Wola Radziszowska!

W efekcie z B do C klasy spadł tylko jeden zespół - Albertus Kraków, który wycofał się pod koniec sezonu. Z C do B klasy awansowały ostatecznie pierwsze cztery drużyny z grup II i III oraz pierwsza, druga, trzecia i piąta  z gr. I.

W związku z przejściem ok. 10 klubów B i C klasy krakowskiej do Podokręgu Olkusz, z dawnej C I ocalały tylko dwa zespoły (Strumyk Jakubowice i Strażak Sułkowice). Cała C klasa krakowska będzie teraz składać się tylko z dwóch grup.

Nowe drużyny w krakowskiej C klasie to Ekler Baranówka, KS Orzeł 2012 Sidzina, Universum Kraków, Novi Narama i Górzanka Nawojowa Góra, która przeszła z Podokręgu Chrzanów. Zespół z Sidziny działa na tym samym osiedlu co OSKF Orzeł, ale jest odmiennym stowarzyszeniem.


W najnowszym komunikacie Podokręgu z rozgrywek C klasy znikł Strażak Sułkowice.

Skład A, B i C klasy w krakowskim Podokręgu w sezonie 2012/13:

A I Kraków (14 drużyn):
Bibiczanka Bibice
Czarni 03 Grzegorzowice
Jastrzębiec Książ Wielki
Juvenia Prandocin
Michałowianka Michałowice
Niedźwiedź

Orzeł Iwanowice (beniaminek)
Partyzant Dojazdów
Skała 2004 (beniaminek)
Sokół Kocmyrzów (spadkowicz)
Spartak Charsznica (beniaminek)
Spartak Wielkanoc-Gołcza (beniaminek)
Strażak Goszcza
Węgrzce


Orzeł Iwanowice początkowo został przydzielony do gr. II, ale następnie przesunięty do gr. I.

A II Kraków (14 drużyn):
Bieżanowianka Kraków
Błękitni Modlnica
Bratniak Kraków
Dąbski Kraków
Dragon Szczyglice
Iskra Radwanowice
Nadwiślan Kraków
Niegoszowianka Niegoszowice
Płomień Jerzmanowice
Prokocim Kraków
Sportowiec Modlniczka (beniaminek)
Wanda Kraków (beniaminek)
Wawel Kraków
Zwierzyniecki Kraków

A III Kraków (14 drużyn):
Armatura Kraków
Borkowianka Borek Szlachecki
Cedronka Wola Radziszowska (beniaminek)
Gajowianka Gaj
Iskra Krzęcin
Kaszowianka Kaszów
Libertów (beniaminek)
Liszczanka Liszki
Lot Balice (beniaminek)
Płomień Kostrze
Radziszowianka Radziszów
Tęcza Piekary
Victoria Kraków
Wisła Jeziorzany

B I Kraków (15 drużyn):
Agricola Klimontów
Galicja Raciborowice
Juvenia II Prandocin (beniaminek)
Kapitol Racławice (beniaminek)
Olimpia Czaple Wielkie
Płomień Kościelec
Pogoń Wronin
Słomniczanka II Słomniki

Sparta Skrzeszowice
Szreniawa Koszyce (beniaminek)
Trątnowianka Trątnowice
Tytan Polekarcice (spadkowicz)
Węgrzce II (beniaminek)
Wierzbowianka Wierzbno
Wróżenice

B II Kraków (14 drużyn):
Akademia Piłkarska 2011 II Zabierzów (beniaminek)
Bratniak II Kraków (beniaminek)
Bronowicki Kraków
Fitball Szklary
Iskra Czułów
Maszycanka Maszyce
Orlęta Rudawa
Orzeł Bębło
Orzeł II Iwanowice (beniaminek)

Podgórze II Kraków (beniaminek)
Potok Więckowice
Prądniczanka II Kraków
Topór Aleksandrowice
Wisła Rząska (spadkowicz)

B III Kraków (14 drużyn):
Błękitni Czułówek (beniaminek)
Grzegórzecki Kraków (spadkowicz)
KS Tyniec
Piast II Wołowice (beniaminek)
Polonia Kraków
Powiśle Ochodza (beniaminek)
Pychowianka Kraków
Rybitwy Kraków
Rzozovia Rzozów
Sokół Rybna (beniaminek)
Sparta Przeginia Duchowna

Strażak Rączna
Strzelcy Kraków
Trzebol Wielkie Drogi

C I Kraków (14 drużyn):
Albertus Kraków (spadkowicz)

Bibiczanka II Bibice

Czarni II Grzegorzowice
Ekler Baranówka
Galicja II Raciborowice

Maszycanka II Maszyce

Niedźwiedź II

Novi Narama
Płomień II Jerzmanowice
Polanowice
Polonia Więcławice
Tonianka Kraków
Strumyk Jakubowice
Universum Kraków

C II Kraków (13 drużyn):
Błękitni II Modlnica
Górzanka Nawojowa Góra
Grom Kraków
Gwiazda Ściejowice
Kaszowianka II Kaszów
Kliny Kraków
Liszczanka II Liszki

Nadwiślan Rusocice

Orzeł 2012 Sidzina
Siemaszka Piekary
Tęcza II Piekary

Wisła Czernichów
Zryw Facimiech


ST, ppnk


10.07.2012 17:45 Aktualizacja 28.07.2012 22:05


dsc_0149.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty