Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków II)
"Wróbel" - specjalista od bronienia karnych (FOTOGALERIA)2012-05-20 00:22:00

Bezbramkowym remisem zakończył się derbowy mecz outsidera z liderem tabeli krakowskiej grupy II A klasy. Po spotkaniu obie ekipy mogą odczuwać niedosyt.


Wawel Kraków - Garbarnia II Kraków 0-0

Sędziowali: Mateusz Kura oraz Bartłomiej Zaręba i Krzysztof Kapera. Żółte kartki: Janus, Kupis – Żur, Mucha.
WAWEL: Darłak – Kupis, Gilarski, Mianowski, Podolecki, Janus, Wójcik, Sebastian, Kawski – Peterman, Kurowski.
GARBARNIA II: Wróblewski – Jan Zygmunt, Wlazło, Sławomir Zygmunt, Bajołek (55 Wesołowski) – Wilk, Mucha, Kasprzak, Mirończuk – Żur, Przysiężniak (83 Klucznik).

Mecz toczył się niemal cały czas pod dyktando Garbarzy, jednak wojskowi dzielnie dotrzymywali im kroku. W 11. i 12. minucie zmierzająca do bramki Darłaka piłka po strzałach Żura padała łupem interweniujących w ostatniej chwili obrońców Wawelu. W 23. minucie Wróblewski popisał się kapitalną interwencją po strzale Petermana. W 30. minucie szansę na zdobycie gola miał Przysiężniak, ale piłka po jego zaskakującym lobie otarła się o poprzeczkę i wyszła poza boisko. W 38. minucie groźnie uderzał Kawski, ale Wróblewski potwierdził swą wysoką klasę.

W drugiej połowie Garbarnia znacznie podkręciła tempo swoich akcji i wydawało się, że gole dla niej są tylko kwestią czasu. W 60. minucie Wilk strzałem z 25 metrów „obił” poprzeczkę bramki gospodarzy. W 66. minucie groźnie uderzał Kasprzak, ale z kolei Darłak był na posterunku. W 68. minucie Kasprzak doskonałym podaniem otworzył drogę do bramki Przysiężniakowi, ale ten w pełnym biegu nie trafił czysto w piłkę, która minimalnie minęła cel. W 70. minucie indywidualną akcję Kasprzaka finalizował strzałem Wilk, ale Darłak wychwycił futbolówkę.

W 72. minucie Wróblewski kapitalnie obronił strzał Kawskiego z bliskiej odległości, po precyzyjnie wykonanym rzucie rożnym. W 85. minucie Sławomir Zygmunt z rzutu wolnego z około 30 metrów wypalił jak z armaty, jednak Darłak sparował piłkę na poprzeczkę. To tylko najciekawsze akcje obu zespołów.

Wszyscy obecni na stadionie Wawelu pogodzili się już z remisem, kiedy w doliczonym czasie gry (90+2) arbiter odgwizdał „wapno” dla gospodarzy za faul Muchy na jednym z piłkarzy Wawelu.  „Jedenastkę” wykonywał Podolecki, ale jego strzał obronił Wróblewski, wybijając piłkę pod nogi strzelca. Dobitka Podoleckiego z 5 metrów ponownie została wyłapana przez golkipera Garbarni!

Pozyskany w zimie przez Garbarnię z LKS Mogilany Marek Wróblewski stał się tym samym bohaterem swojego zespołu. Jego znakiem firmowym stają się obronione rzuty karne (obronił „jedenastkę” także w spotkaniu Garbarni II z Iskrą Radwanowice przed niespełna miesiącem), a kilka jego interwencji w trakcie spotkania z Wawelem potwierdziło jego wysokie umiejętności.

Artur Bochenek
www.garbarnia.krakow.pl


wroblewski.jpg
1.jpg
2.jpg
4.jpg
6.jpg
8.jpg
10.jpg
12.jpg
19.jpg
30.jpg
34.jpg
43.jpg
45.jpg
46.jpg
47.jpg
59.jpg
61.jpg
64.jpg
65.jpg
66.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty