Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków II)
Filipczak zdyskwalifikowany na pół roku2012-04-28 03:40:00

Decyzją Komisji Dyscypliny Podokręgu PN Kraków, Krzysztof Filipczak, trener A-klasowego Nadwiślanu Kraków, został zdyskwalifikowany na 6 miesięcy za znieważanie sędziego zawodów z powodu przynależności narodowej. Kara biegnie od 25 kwietnia 2012.


Kara została wymierzona za naganne zachowanie trenera Nadwiślanu w trakcie i po meczu z Dragonem Szczyglice, rozegranego 7 kwietnia br.

O incydencie z udziałem trenera Nadwiślanu pisaliśmy w relacji pomeczowej tak:

(...) Druga część spotkania to odważniejsze ataki grających z wiatrem krakowian. Początkowo niewiele się działo, aż do 60. minuty, kiedy w środkowej strefie, w niegroźnej sytuacji, pomocnik Nadwiślanu Górnisiewicz bardzo ostrym wślizgiem wyprostowanymi nogami brutalnie sfaulował zawodnika gospodarzy Dubiela. Sędzia Murat Colak (z pochodzenia Turek, mający uprawnienia III ligi tureckiej) natychmiast ukarał winowajcę czerwoną kartką, co spowodowało protesty gości w stosunku do trójki arbitrów. Awantura skończyła się odesłaniem trenera Nadwiślanu Krzysztofa Filipczaka na trybuny za obraźliwe słowa pod adresem sędziów. (...)

ppnk, st
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty