Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011
Puszcza Niepołomice zostaje w II lidze, kadra już prawie w komplecie2011-06-29 21:22:00 MAS

Puszcza Niepołomice, po spełnieniu wymagań licencyjnych, zostanie w II lidze piłkarskiej. - Taką informację przekazał mi dziś wiceprezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Jerzy Kowalski po konsultacji z PZPN - potwierdza Dariusz Wójtowicz, trener Puszczy.


Klub z Niepołomic otrzymał w środę licencję na grę w II lidze z nadzorem infrastrukturalnym. Ma poprawić tylko monitoring na swoim stadionie i w nowym sezonie zagra znów we wschodniej grupie II ligi. - Wciskamy się do niej teraz kuchennymi drzwiami, korzystając z kłopotów innych klubów, ale uczynimy wszystko, by w nowym sezonie zachować byt po sportowemu - zapowiada Wójtowicz.

 

Puszcza, podobnie jak Motor Lublin skorzysta z tego, że z II ligi wycofał się GLKS Nadarzyn, licencji nie dostał Ruch Wysokie Mazowieckie, z miejsca w II lidze nie skorzysta też Olimpia Zambrów, która wywalczyła awans z III ligi, ani w jej zastępstwie wicemistrz tej grupy. Wymagania organizacyjne w II lidze przerastają kluby, a PZPN dołożył im jeszcze jeden finansowy ciężar - dodatkową 3-procentową opłatę przy transferach na tzw. rozwój piłkarstwa młodzieżowego... Puszcza należy do tych wyjątkowych klubów, których finansowe wyzwania II ligi nie przerażają.

 

Przez przyśpieszony start rozgrywek musi tylko lekko zmodyfikować plan przygotowań. - Być może przesuniemy o kilka dni zgrupowanie w Pustyni albo je skrócimy. Nie rozegramy też tylu sparingów, co pierwotnie planowaliśmy. Przygotowania muszą być intensywniejsze. Zaczynamy 4 lipca, dwa dni później gramy pierwszy sparing z Garbarnią.

Pozostanie w II lidze nie wywoła nerwowych ruchów transferowych w Niepołomicach. Po sezonie klub rozstał się z Michałem Świstakiem i Wojciechem Ankowskim, Tomaszem Wróblem, Patrykiem Ogórkiem, Radosławem Górką, Michałem Morawskim, Kacprem Orłowskim i Maciejem Papieżem. - Trzon zespołu zachowaliśmy - główna odpowiedzialność spocznie na doświadczonych Radwańskim, Księżycu, Bojarskim, Moskale. A poszukaliśmy młodych, perspektywicznych zawodników i pozyskaliśmy już napastnika-młodzieżowca Pawła Moskwika z Unii Oświęcim, obrońcę Michała Kowalskiego ze Sparty Kazimierza Wielka oraz napastnika z tego klubu Amerykanina Davida Paula, pomocnika-młodzieżowca Piotra Koka z Krakusa Nowa Huta, Pawła Strózika, który grał wcześniej m.in, w Zniczu Pruszków i Ruchu Wysokie Mazowieckie, a przede wszystkim Marka Mizię z Dalinu Myślenice, bodaj najlepszego piłkarza III ligi małopolskiej. Ustaliliśmy już z nim warunki kontraktu, teraz kluby muszą dojść do porozumienia. Potrzebujemy jeszcze napastnika o dobrych warunkach fizycznych. Trafi do nas także młodzieżowy bramkarz z Lechii Gdańsk Piotr Lis - mówi Dariusz Wójtowicz i dodaje: - Patrzę z optymizmem na naszą przyszłość. Już ostatnie mecze sezonu, w których pod presją graliśmy z czołówką II ligi pokazały, że ta drużyna może nawiązywać walkę z mocnymi jak równy z równym. Zaowocują wzmocnienia i solidna, spokojna praca.

Czy jednak trener Puszczy nie wątpi w stabilność swojego fachu, skoro w Sopocie otworzył niecodzienny biznes - akwarium z 300 gatunkami ryb . - Piłka na pewno pozostanie moim zawodem, a do wejścia w ten pomysł zachęcili mnie przyjaciele-hobbyści, którzy są pasjonatami rybek. Pomyśleliśmy, że skoro Gdynia ma swoje oceanarium, to czemu Sopot nie może mieć podobnej atrakcji. To przyjemne miejsca, w którym może nie tylko oglądać rybki, ale i ich dotknąć, wypić w przyjemnej atmosferze kawę - opowiada Wójtowicz. - Sam nie znam się na tym tak dobrze jak oni. Jestem wędkarzem, odróżniam karpia od dorsza, ale większej wiedzy o rybach nie mam. Wspomogłem pomysł zwłaszcza medialnie, bo na Wybrzeżu jestem jeszcze trochę znany. Powiązanie takiego pomysłu z moim nazwiskiem pomogło w nagłośnieniu atrakcji.

 

 

Na razie trener Puszczy w Sopocie dogląda interesu, który wystartował zaledwie przed półtorej tygodniem. Wkrótce zajmie się tylko piłką, II liga ma ruszyć 29 lipca, ale już 20 lipca Puszcza w PP zagra ze Stalą Stalowa Wola.

 

***

Oprócz Puszczy licencję otrzymały dziś także: Jeziorak Iława (nadzór finansowy), Tur Turek (nadzór finansowy), Motor Lublin (nadzór infrastrukturalny), Stal Rzeszów (nadzór infrastrukturalny), Sokół Sokółka (nadzór infrastrukturalny i finansowy), Czarni Żagań (nadzór infrastrukturalny i finansowy), Okocimski KS Brzesko (nadzór infrastrukturalny i finansowy), Stal Stalowa Wola (nadzór infrastrukturalny i finansowy). Licencji nie dostały  Lechia Zielona Góra i Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Garbarnia czeka na decyzję do 5 lipca. Komisja zdecydowała się nie rozpatrywać wniosku MKS Odra Wodzisław Śląski SA, bo nie spełniał wymogów formalnych zawartych w podręczniku licencyjnym dla klubów II ligi.


MAS
bojarskiserafinkeshi.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty