Strona główna > IO > Vancouver 2010
Sikora: Traktowano nas jak przestępców
25.02.2010 20:06 -

- Czy dotrwam do Soczi? Wielu twierdziło, że nie dotrwam do Vancouver. Nie wiem jeszcze jak długo będę trenował, na razie chcę zamazać złe wrażenia ze startu na igrzyskach w czasie trzech Pucharów Świata - mówił po powrocie z igrzysk do Polski biathlonista Tomasz Sikora.

więcej »
Hokeiści USA pierwszym półfinalistą
24.02.2010 23:20 - AnGo

Pierwszy ćwierćfinałowy mecz hokejowego turnieju dostarczył mnóstwo emocji. Amerykanie byli zdecydowanym faworytem potyczki ze Szwajcarią, ale długo nie mogli pokonać Hillera. Posiadali sporą przewagę, oddali mnóstwo strzałów (44 do 19!), lecz  brakowało im szczęścia. Ostatecznie wygrali 2-0 i w półfinale zagrają z lepszym pary Czechy - Finlandia.

więcej »
Królewskie powitanie srebrnego Orła
24.02.2010 16:30 -

Adam Małysz wrócił z igrzysk z Vancouver do Polski. Na lotnisku Okęcie w Warszawie  dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego witały tłumy kibiców i dziennikarzy oraz regionalny zespół pieśni i tańca "Wisła" z rodzinnej miejscowości skoczka. Był hymn i 100 lat.

więcej »
Gdybyśmy mieli dwóch Małyszów...
22.02.2010 21:30 -

Austriacy mistrzami olimpijskimi w drużynowym konkursie skoków narciarskich. Biało-czerwoni zajęli szóste miejsce, musielibyśmy mieć dwóch Małyszów, by zdobyć dziś medal...

Adam Małysz: Chciałbym jeszcze trochę poskakać

więcej »
Czwarte złoto Szwajcara Simona Ammanna! Czwarty medal Adama Małysza!!!
20.02.2010 22:25 -

Simon Ammann posiadł umiejętność latania - skokami na odległość 144 i 138 metrów zdobył czwarty złoty medal olimpijski. Nieprawdopodobny wyczyn Szwajcara. Wicekrólem skoczków został nasz Adam Małysz - to jego czwarty medal na igrzyskach, a trzeci srebrny (plus brąz)! Wspaniały sukces! Całą swoją karierą zasłużył na złoto, ale niestety przyszło mu żyć w czasach Ammanna...

Adam Małysz: Jestem w dziesiątym niebie

więcej »
Kowalczyk: Mam medal dzięki długim nogom
20.02.2010 12:39 - MAS

- Jestem spełnionym człowiekiem - powiedziała po medalowej dekoracji dwukrotna już medalistka igrzysk w Whistler Justyna Kowalczyk. Na ceremonii znów zabrakło trenera Aleksandra Wierietielnego.

więcej »
Justyna Kowalczyk o milimetry wygrała podium, zamiast radości były łzy
19.02.2010 22:38 - MAS

Justyna Kowalczyk brązową medalistką igrzysk olimpijskich w biegu łączonym na 15 km! Polka dosłownie o milimetry wygrała podium z Kristin Steirą, rozstrzygnęła to dopiero szczegółowa analiza finiszu za pomocą  fotokomórki. Kowalczyk sprytnie wysunęła czubek buta, by tak przekroczyć jako trzecia linię mety. Mistrzynią olimpijską, po raz  drugi w Kanadzie, została Norweżka Marit Bjoergen.

Justyna Kowalczyk: Groziła mi dyskwalifikacja

więcej »
Sprawiedliwość może nadejść dziś
19.02.2010 20:33 -

- Jeśli Marit Bjoergen zdobyła złoty medal igrzysk, to znaczy, że jest sprawiedliwość na tym świecie. A jeśli jest, to ja kiedyś też go zdobędę, jak na niego zasłużę - mówiła po zdobyciu srebrnego medalu w sprincie Justyna Kowalczyk. Czy "kiedyś" będzie dziś i sprawiedliwość nadejdzie w olimpijskim biegu łączonym?

więcej »
Sensacja: Pluszczenko nie został mistrzem
19.02.2010 06:10 - MAS

Rosjanin Jewgienij Pluszczenko nie obronił tytułu mistrza olimpijskiego w konkurencji solistów w łyżwiarstwie figurowym. Sensacyjnie pokonał go Amerykanin Evan Lysacek, sam tym werdyktem sędziów był zszokowany. Brąz dla Japończyka Daisuke Takahashi.

więcej »
Sikora pierwszy na starcie, siódmy na mecie
18.02.2010 23:27 - AnGo

Tomasz Sikora wyjechał na trasę z numerem 1. Czy to dobrze? Najlepszą odpowiedzią niech będzie wcześniejszy bieg biathlonistek i złoty medal Norweżki Tory Berger biegnącej z numerem... dwa. Nasz zawodnik źle zaczął, na pierwszych strzelaniach miał po jednym niecelnym strzale i w tak doborowym towarzystwie marzenia o medalu pękły jak mydlana bańka. Złoto przypadło Norwegowi Emilowi Hegle Svendsenowi.