Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Żaki > Grupa IB (Kraków) Ż
Zostań mistrzem Europy, wybierz reprezentację, w której zagrasz2012-02-03 21:24:00

Trwają już zapisy do Deichmann Mini Mistrzostw Europy 2012 w Krakowie, które rozpoczną się 21 kwietnia, a zakończą 10 czerwca. Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych - dla rocznika 2001/2002 oraz 2003/2004 i młodsi.


Grupa młodsza rozgrywać będzie mecze zawsze w soboty w godz. 8-14, starsza w niedziele o tej samej porze. Wg regulaminu dziewczynka w grupie starszej może być z rocznika 2000.

Szymkowiak poprowadzi Portugalię

Premiera filmu pt. „Emocje i radość czekają” (film dostępny na www.kochamsport.pl – w zakładce Kraków) zainaugurowała tegoroczną edycję Mini Mistrzostw Europy 2012 w Krakowie. Rozpoczęły się już zapisy do turnieju.

– W tym roku wystartowaliśmy bardzo wcześnie, przygotowaliśmy film pokazujący ideę naszych zmagań. Chcemy mieć więcej czasu, żeby w roku Mistrzostw Europy przygotować z równie dużym zaangażowaniem, jak na naszą skalę, imprezę, w której dzieci i dorośli będą mieć przedsmak tego co będzie się działo w Polsce i na Ukrainie. Rodzą się nowe pomysły, nie wszystkie jeszcze zdradzamy – mówi koordynator turnieju Paweł Piwowarczyk, który turniej w Krakowie będzie organizował po raz piąty.

Liczba drużyn rośnie z roku na rok. W 2008 r. drużyn było 19, rok później 40, potem 64 i w 2011 roku 67. Bonusem dla ekip, które już teraz się zgłoszą jest możliwość wyboru nazwy reprezentacji.

Zgłosiły się już pierwsze drużyny – 21 w grupie starszej i 12 w grupie młodszej. Zgłaszać się mogą drużyny klubowe osiedlowe, szkolne, możliwe są także zapisy indywidualne. Zapisy do wykorzystania limitu miejsc. Wśród zgłoszonych drużyn jest m.in. Akademia Piłkarska 21 Kraków, w której w rolę trenera... Portugalii wcieli się Mirosław Szymkowiak; Holandię poprowadzi Marek Konieczny. Jak do tej pory najwięcej drużyn zgłosiła Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów – 4 i Armatura Kraków - też 4.

KTO MOŻE SIĘ ZGŁOSIĆ?
Drużyny klubowe, szkolne, osiedlowe. Jest również możliwość zapisów indywidualnych dzieci, z których organizatorzy utworzą drużyny. Drużyny składać się będą z 8-10 dzieci.

TERMIN
Początek rozgrywek w Krakowie: 21.04 - grupa młodsza, 22.04 – grupa starsza i tak przez kolejnych 8 weekendów aż do Finału Miejskiego – 9.06 (grupa młodsza) i 10.06 (grupa starsza). Wg regulaminu drużyna musi uczestniczyć w minimum 4 weekendach rozgrywkowych (odpowiednio 4 soboty lub 4 niedziele w zależności od kategorii wiekowej).

ARENA
3-4 boiska „J&J” SportCenter Kraków-Skotniki, ul. Winnicka 40. Wymiary bramek 2x5 m.

DRUŻYNY, MECZE
W każdy weekend drużyna rozgrywa minimum dwa mecze. Trwają one 2 razy po 10 minut. Wszelkie nieobecności w turnieju należy zgłosić przed zakończeniem zapisów, tj. do 13 kwietnia. Ułatwi to organizatorom przygotowywanie terminarza, który publikowany jest kilka dni przed każdym weekendem na stronie www.kochamsport.pl w zakładce „Kraków”. Zespoły składają się z 5 zawodników w polu + bramkarz, jedynym wyjątkiem jest wprowadzenie na boisko dziewczynki, która jest wzmocnieniem drużyny. Jeśli obie drużyny mają w składzie dziewczynkę to grają 7 na 7 (6 chłopców + dziewczynka), jeśli natomiast w jednym zespole jest dziewczynka, a w drugim nie ma, to ten pierwszy gra w przewadze o tę dziewczynkę.

SYSTEM ROZGRYWEK
• Podział na grupy nastąpi na podstawie liczby zgłoszonych drużyn.
• W grupach gra się systemem każdy z każdym
- W przypadku dużej liczby zgłoszonych drużyn w Krakowie organizator planuje, po konsultacji z trenerami i rodzicami, stworzyć grupę mniej i bardziej zaawansowaną, przy czym w ostatni weekend rozgrywek do walki o zwycięstwo włączą się wszystkie zgłoszone drużyny.
Regulamin turnieju znajduje się na stronie: www.kochamsport.pl

ZAPISY
Przyjmuje je koordynator DMME 2012 Kraków - Paweł Piwowarczyk, tel. 665-248-856 (najlepiej po godz. 18), e-mail: koordynator.krakow@gmail.com
Zapisy trwają do 13 kwietnia lub do wykorzystania limitu (uwaga: ogromne zainteresowanie w grupie rocznika 2001-2002).
Drużyny zgłaszające się jako pierwsze mogą wybierać nazwę reprezentacji – decyduje kolejność zgłoszeń.
Obowiązuje wpisowe.

NAGRODY
Najlepsze drużyny (zwycięzcy w obu kategoriach wiekowych) z każdego miasta, na koszt organizatora wyjeżdżają na dwudniowy Finał Finałów do Wrocławia. Najlepsze drużyny z Finału Finałów we Wrocławiu, w obu kategoriach wiekowych, na koszt organizatora wyjeżdżają na mecz BARCELONY (zwycięzca grupy starszej) oraz na mecz BORUSSII DORTMUND (zwycięzca grupy młodszej). Dwie spośród wszystkich zgłoszonych w całej Polsce drużyn mają szansę wylosować wyjazd na mecz ANDERLECHTU BRUKSELA i AJ AUXERRE.

INFORMACJE

Informacje o krakowskiej edycji turnieju Deichmann Mini Mistrzostwa Europy 2012 znaleźć można na stronie www.kochamsport.pl (zakładka – herb Krakowa)
Wyniki zawodów będzie można śledzić on-line.

ZOBACZ FILM


dmme2012logo.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty