Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Żaki > Grupa IB (Kraków) Ż
Krakowska Jesienna Liga Deichmanna - w niedzielę ostatnie rozstrzygnięcia2011-09-28 11:14:00

Trzecia odsłona Krakowskiej Jesiennej Ligi Deichmanna w Krakowie, rozgrywanej na kilku boiskach „J and J” Sport Center w krakowskich Skotnikach, obfitowała w emocjonujące mecze w grupie starszej.


W najbliższą niedzielę od wczesnych godzin rannych rozpocznie się rywalizacja o ciekawe nagrody, które organizator ogłosi już wkrótce na stronie www.kochamsport.pl (zakładka Kraków). Będzie to na pewno miła niespodzianka dla najmłodszych adeptów piłki nożnej.

Pierwsze punkty zdobyła w niedzielę ekipa Kojotów wygrywając 2-0 w spotkaniu "derbowym” z ambitnymi Wilkami. Wilki, grając przeciw Pumom, zanotowały pierwszy bezbramkowy remis w kategorii młodszej spośród wszystkich rozegranych spotkań. W grupie młodszej w stawce 11-zespołowej do zwycięstwa w całym turnieju konsekwentnie dążą, i są bardzo blisko celu, podopieczni Mirosława Mycy - Gepardy, które przodują z kompletem zwycięstw i 5 punktami przewagi nad mającymi mecz zaległy Tygrysami (Akademia Piłkarska 21). W istotnych dla układu tabeli spotkaniu ze Lwami Gepardy wygrały 1-0. Jeśli w najbliższą niedzielę Tygrysy wygrają dwa spotkania, a Gepardy jedno, to na koniec rozgrywek w tej grupie dojdzie do pojedynku między dwoma najlepszymi drużynami turnieju. Gepardom do triumfu wystarczy remis, natomiast Tygrysy będą musiały postawić wszystko na jedną kartę i wygrać. Zapowiada się ekscytująca końcówka Krakowskiej Ligi Jesiennej Deichmanna w tej kategorii wiekowej.

Równie ciekawa będzie walka o trzecie miejsce – rywalizować będą o nie Lisy (Szkoła Podstawowa nr 162), Dziki (Szkółka Piłkarska Borek II) i Lwy (Górnik Libiąż). Najcięższe zadanie stoi przed Dzikami, które zagrają z mocnymi Tygrysami i Lwami. W tej kategorii pewne jest już raczej jedno rozstrzygnięcie. W klasyfikacji strzelców z miażdżącą przewagą prowadzi Kacper Masny z Gepardów – strzelec prawie połowy bramek dla swojego zespołu, bo aż 21 (Gepardy zdobyły 45 bramek, tracąc tylko jedną!). Prowadzi on z przewagą 14 goli nad Damianem Urbanem (Dziki) i Michałem Zalewskim (Tygrysy).

Swoje pierwsze punkty w turnieju zdobyli również w niedzielę podopieczni Wojciecha Kęska z Zebr (Victoria Kraków). Po ciekawym meczu zremisowali bezbramkowo z Tygrysami. W kategorii rocznika 2000 i 2001 doszło między innymi do pojedynku Gepardów (Akademia Piłkarska 21 (rocznik 2001) ze Słoniami (Hutnik Kraków 2000). Po bardzo zaciętej i wyrównanej grze padł remis 1-1. Wynik otworzył po samodzielnym rajdzie i minięciu trzech zawodników Piotr Cholewa ze Słoni, a wyrównał strzałem w same okienko Jakub Wojtaszek. To był mecz, w którym kibice oglądali piękne akcje, a także parady bramkarskie – Patryka Oleksego z Gepardów i Mateusza Sroki ze Słoni. Co ciekawe, w ekipie Słoni wystąpiła i wyróżniała się dziewczynka Olga Bral, która zdobyła bramkę dla prowadzonej przez jednego z rodziców - Artura Zdebskiego - ekipy Słoni w meczu z Lwami. Kolejny ciekawy mecz Gepardy stoczyły ze swoim odpowiednikiem rocznikowym - Nosorożcami (Szkółka Piłkarska Borek 2001 pod opieką rodzica Rafała Tatara). Tu też padł remis 1-1, z kolei Nosorożcom nie starczyło sił na mecz ze Słoniami wysoko przegrany 1-5 oraz z Tapirami (PKS Jadwiga rocznik 2001), przegrany również w takim samym stosunku 1-5.

Zakończyły się mecze w dwóch grupach w kategorii starszej. W ostatnią niedzielę (2 października) utworzone zostaną grupy przejściowe, w których zespoły grać będą każdy z każdym (miejsca 1-2 z grup „1” i „2” zagrają o miejsca 1-4 w Lidze, analogicznie drużyny: z miejsc 3-4 o miejsca 5-8, z miejsc 5-6 o miejsca 9-12 i miejsca 7-8 o miejsca 13-16). Zatem o najwyższą lokatę zagrają z gr. 1 – Gepardy i Słonie, a z grupy 2 – Wilki (Cracovia 2000) i Zające (Skawina). To właśnie Zające sprawiły największą niespodziankę w grupie „2”, eliminując Orki (Hutnik 2000). O wszystkim zadecydował jeden mecz między zainteresowanymi, który zakończył się zwycięstwem podopiecznych Macieja Balcera ze Skawiny w stosunku 3-2. Zwycięstwa Zająców aż tak nie dziwią. Gabrysia Osiecka, Nikodem Morawski, Jakub Jachymczyk, Kamil Pachel czy Konrad Balcer od lat występują w turniejach Deichmanna, można ich nazwać nawet "weteranami" tych turniejów.

Ciekawie było też na trybunach, gdzie kibice rywalizowali między sobą prezentując ciekawy i głośny doping. Konkurs kibiców wygrała ekipa Kojotów, która przygotowała efektowny doping – były okrzyki, ciekawe ubiory, była wielka flaga Kojota, a każdy przybywający na stadion otrzymywał ulotkę zachęcającą do oglądania spotkań drużyny Kojotów i naklejki z kojotem. Nieważne, że ekipa Kojotów przegrała swoje mecze. Wielka była radość gdy najlepiej dopingowana drużyna zdobyła jedyną bramkę w spotkaniu z mocnymi Orkami (1-11). W konkurs zaangażowali się kibice - głównie licznie przybyłe na obiekty „J and J" Sport Center w Skotnikach rodziny zawodników. W nagrodę cała ekipa Kojotów otrzyma okazały tort „piłkarski” sprezentowany przez cukiernię Jana Dziadkowca z Myślenic.

Zapraszamy w niedzielę od godziny 8 do Skotnik na obiekty "J and J” Sport Center na Krakowską Jesienną Ligę Deichmanna rozgrywaną pod patronatem portalu sportowetempo.pl!

 

Newsy - kliknij tutaj

Wyniki, terminarze: grupa starsza - kliknij tutaj

Wyniki, terminarze: grupa młodsza - kliknij tutaj

Tabele: grupa starsza - kliknij tutaj

Tabele: grupa młodsza - kliknij tutaj


d7.jpg
d2.jpg
d3.jpg
d4.jpg
d5.jpg
d6.jpg
d8.jpg
d9.jpg
d10.jpg
d11.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty