Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Żaki > Grupa IB (Kraków) Ż
Krakowska Jesienna Liga Deichmanna: Słonie i Gepardy triumfatorami2011-10-07 06:17:00

Zakończyła się Krakowska Jesienna Liga Deichmanna. W grupie starszej - roczniki 2000 i 2001 - triumfowały Słonie przed Gepardami i Wilkami, a w grupie młodszej zwyciężyły Gepardy przed Tygrysami i Lwami.


Prawie trzysta dzieci na czterech boiskach, prawie 200 spotkań, wspaniała oprawa meczów, świetna organizacja, a do tego słoneczna aura. Przez cztery tygodnie na boiskach w krakowskich Skotnikach było kolorowo, głośno i emocjonująco. Kolorowo dzięki barwnej rywalizacji najlepszych zespołów w Małopolsce. Głośno dzięki kibicom, którzy także mieli tutaj swoją rywalizację i emocjonująco, bo losy zwycięstwa w obu kategoriach ważyły się do samego końca.

Patronem finałowego dnia rozgrywek było Województwo Małopolskie oraz Wisła Kraków. Rywalizacja toczyła się od od 11 września do 2 października. Przy pięknej aurze na boiskach „J and J Sport Center” w Skotnikach rywalizowało 27 drużyn. Relacje z turnieju co tydzień przeprowadzał portal sportowetempo.pl – patron medialny turnieju.

- Pierwszą edycję turnieju trzeba uznać za wielki sukces. Prawie trzysta osób przez cztery tygodnie w świetnych warunkach bawiło się, rywalizując na najlepszym obiekcie piłkarskim w Małopolsce. Zawsze stawiamy sobie za cel dać możliwość dużej ilości gry, nie podchodzimy do turniejów na zasadzie „przegrywasz – odpadasz”. Na naszych oczach dzieci z tygodnia na tydzień radziły sobie coraz lepiej. Miały tu możliwość rywalizacji, ale też było to dla nich spotkanie z presją – kibiców, rodziców. Na szczęście proporcje między presją, a dobrą zabawą zostały zachowane, stąd dzieci po zakończeniu pytały o to, kiedy następny turniej. To znaczy, że czuły się tutaj dobrze i w takiej atmosferze może kiedyś narodzą się wspaniali polscy piłkarze – podsumował Paweł Piwowarczyk, który był koordynatorem turnieju.

1. SŁONIE, 2. GEPARDY, 3. WILKI

W grupie starszej – roczniki 2000 i 2001 - po spotkaniach w dwóch grupach 8-zespołowych, które toczyły się przez trzy niedziele, w ostatnią, 2 października, stworzono grupy przejściowe walczące o ostateczną pozycję w turnieju. Grupę walczącą o miejsca 13-16 wygrały Lwy (Górnik I Libiąż), następne miejsca przypadły Kojotom, Zebrom i Pandom. W ostatnim dniu zawodów kibicom Kojotów oprócz radości ze zwycięstwa nad Pandami (2-0, Ł. Płaza, M. Pytlowany) i Pancernikami (5-3, Ł. Płaza 2, S. Bednarz, M. Pytlowany, M. Zięcik), przyszło radować się z tortu – nagrody dla najlepszych kibiców turnieju. „Błękitni” kibice dominowali na obiektach również w ostatnim dniu rozgrywek.

Miejsca 9-12 przypadły kolejno Kangurom (zgłoszenia indywidualne), Pancernikom (PKS Jadwiga 2001), Tygrysom (Górnik I Libiąż) i Pumom (Garbarnia Kraków). W grupie walczącej o miejsca 5-8 nie do pokonania były Orki (Hutnik Kraków 2000). Kolejne miejsca zajęły Niedźwiedzie (Orzeł Myślenice), Nosorożce (Szkółka Piłkarska Borek 2001) oraz Tapiry (PKS Jadwiga 2001). Oskar Świeca z ekipy Orek został królem strzelców, zdobywając w sumie 24 bramki.

Największe emocje towarzyszyły zespołom walczącym o najwyższe lokaty. Dużą niespodzianką była porażka Wilków (zgłoszenia indywidualne) z drużyną składającą się z zawodników z rocznika 2001 – z Gepardami w stosunku 1-3. W innych meczach tej grupy Zające (Skawina) przegrały ze Słoniami (Hutnik Kraków 2000) 0-3, Wilki zremisowały ze Słoniami 0-0 i z Zającami 1-1, natomiast Gepardy wygrały z Zającami 2-1 a w decydującym starciu, który był swoistym finałem turnieju, przegrały ze Słoniami (Hutnik 2000) 1-2, mimo że prowadziły 1-0, a do zwycięstwa w całym turnieju wystarczał im remis.

Warto zaznaczyć, że większość zawodników z drużyny Słoni, Wilków i Orek to podopieczni Marcina Pasionka w Hutniku Kraków. Praca tego szkoleniowca przynosi wspaniałe efekty. W turnieju ekipą Słoni w imieniu trenera Pasionka opiekował się podczas wielu spotkań Artur Zdebski.

- Chłopcy odnieśli ogromny sukces. To głównie zasługa trenera Marcina Pasionka, który kieruje zespołem od kilku lat. Zaskoczył nas o rok młodszy zespół Gepardów z rocznika 2001, którym gratulujemy tak ambitnej walki do samego końca. Jesteśmy bardzo zadowoleni z turnieju i atmosfery jaka tutaj panowała. Chłopcy są szczęśliwi, że pójdą na mecz Wisły, zwłaszcza że cała drużyna jej kibicuje - mówił po ostatnim meczu menedżer Artur Zdebski.

Zwycięzcy kategorii starszej – Słonie w nagrodę obejrzą na żywo mecz Wisły Kraków z Jagiellonią Białystok. Na ten mecz wspólnie z ekipą Słoni udadzą się Zebry – podopieczni Wojciecha Kąska z Victorii Kraków, którzy wylosowali nagrodę (w tym roku w turnieju Deichmanna wystartowali po raz pierwszy).

1. GEPARDY, 2. TYGRYSY, 3. LWY

Dwie drużyny z południa Krakowa z dwóch wspaniale prowadzonych szkółek piłkarskich – Szkółki Piłkarskiej Borek  (gepardy) oraz Akademii Piłkarskiej 21 (Tygrysy) zajęły najwyższe miejsca w kategorii młodszej w pierwszej Krakowskiej Jesienną Lidze Deichmann 2011.

To jeden z największych sukcesów rocznika 2002 w Szkółce Piłkarskiej Borek, która w tym roku uroczyście obchodzi swoje pięciolecie. Usytuowana na południu Krakowa popularna szkółka przeżywa wielki rozkwit – w tym roku w naborze zgłosiło się ponad sto osób, a w klubie trenuje aż dziesięć grup z rocznika 2000-2006. Nie wyniki są w szkółce najważniejsze, ale stawianie młodym wysokiej poprzeczki z dziedziny dobrze rozumianego wychowania, proponowanie dzieciom aktywnego wypoczynku, dlatego trenerzy chętnie zgłaszają dzieci do tego typu turniejów, gdzie ważna jest dobra zabawa, a dzieci spędzają wiele wolnego czasu na boisku. Mimo to udaje się również odnosić duże sukcesy. W całym turnieju Gepardy nie przegrały ani razu, a ostatni mecz, który okazał się finałem, bo spotkały się w nim dwie niepokonane drużyny, zakończył się remisem 0-0.

Gepardy strzeliły 49 bramek, tracąc tylko jedną! Najmocniejszym przeciwnikiem podopiecznych Mirosława Mycy były Tygrysy z Akademii Piłkarskiej 21 – spotkały się więc dwa kluby, które słyną z pracy z młodzieżą. Tygrysom zabrakło do zwycięstwa bardzo niewiele. W całym turnieju nie doznały również porażki, ale punkty odebrały im Lwy (remis 1-1) i w ostatnim spotkaniu Gepardy, które okazały się lepsze w całej klasyfikacji o 4 punkty.

Radości Gepardów nie było końca po ostatnim gwizdku w meczu z Tygrysami. Takiej radości i zapału mogliby się uczyć od małych zwycięzców ekstraklasowi zawodnicy. Szczęśliwy był trener, który pracuje z drużyną od kilku lat. W turnieju prowadził on również z takim samym zaangażowaniem ekipę Kojotów.

- Turniej naprawdę bardzo fajnie zorganizowany, a pomysł z nazwami zwierząt dla poszczególnych ekip po prostu rewelacyjny. Cieszę się, ze chłopcy mogli rywalizować z rówieśnikami z innych zespołów, pokazując swoje umiejętności, które zdobywają na treningach. Grając w takich turniejach chłopcy dużo się uczą, potrafią strzelać piękne bramki, po ładnych akcjach indywidualnych i zespołowych. Może kiedyś poprzez takie turnieje nasza polska piłka wróci do swoich najlepszych czasów. Bardzo cieszy wygrana, tym bardziej, że jest to duży turniej, a dla niektórych chłopców może to jest jedyna możliwość do grania w takich rozgrywkach, gdzie czują się jak zawodowi piłkarze – mówił trener Mirosław Myca po koronacji.

W nagrodę Gepardy wyprowadzą piłkarzy Wisły Kraków na jedno ze spotkań T-Mobile Ekstraklasy. Oprócz tego zorganizowano losowanie - wyłoniło ono drużynę, która w tym samym spotkaniu wyprowadzi na boisko przeciwników mistrzów Polski. Poszczęściło się tym, którzy walczyli o pierwsze miejsce – Tygrysom z AP 21. Wszyscy uznali taki wynik losowania za sprawiedliwy, choć każda z drużyn liczyła, że to ona zobaczy na żywo mistrza Polski.

Wielkie emocje towarzyszyły losowaniu nagrody specjalnej dla dzieci z rocznika 2003 i 2004. Obecny na krakowskim zakończeniu prezes Stowarzyszenia Kochamy Sport Tomasz Kucharski rozlosował 22 dzieci, które wyprowadzą na murawę piłkarzy Wisły Kraków w meczu Ligi Europejskiej. Te wspaniałe nagrody dla dzieci sprezentowała Wisła Kraków, która została patronem turnieju.

CZEKAJĄC NA DMME 2012!

Jesienny turniej się zakończył, ale ruszyły już zapisy na wiosenny turniej Deichmann Mini Mistrzostwa Europy 2012 (kategoria młodsza – roczniki 2003 i młodsi; kategoria starsza -roczniki 2001-2002). W roku Euro 2012 organizatorzy przewidują rekordowe zainteresowanie, bo już zgłosiło się kilkanascie drużyn. Nowością w rozgrywkach wiosennych będzie podział na grupy mniej i bardziej zaawansowane, co na pewno przyczyni się do podniesienia atrakcyjności turnieju. Wstępnego zapisu i rezerwacji drużyn można dokonać przez e-mail: koordynator.krakow@gmail.com lub pod numerem telefonu 665-248-856.

 

GALERIA - kliknij tutaj


d25.jpg
d5.jpg
d6.jpg
d15niemordan.jpg
d19niemordan.jpg
d21niemordan.jpg
d2.jpg
d1.jpg
d3.jpg
d4.jpg
d7.jpg
d8.jpg
d9.jpg
d10.jpg
d11.jpg
d12.jpg
d13.jpg
d14.jpg
d16.jpg
d17.jpg
d18.jpg
d20.jpg
d22.jpg
d23.jpg
d24.jpg
d26.jpg
d27.jpg
d28.jpg
d29.jpg
d30.jpg
d31.jpg
d33.jpg
d34.jpg
d35.jpg
d36.jpg
d37.jpg
d43.jpg
d44.jpg
d45.jpg
d46.jpg
d47.jpg
d49.jpg
d50.jpg
d51.jpg
d52.jpg
d53.jpg
d54.jpg
d55.jpg
d56.jpg
d57.jpg
d58.jpg
d59.jpg
d60.jpg
d61.jpg
d62.jpg
d63.jpg
d64.jpg
d65.jpg
d66.jpg
d67.jpg
d68.jpg
d69.jpg
d70.jpg
d71.jpg
d72.jpg
d73.jpg
d74.jpg
d75.jpg
d77.jpg
d78.jpg
d79.jpg
d81.jpg
d82.jpg
d84.jpg
d86.jpg
d87.jpg
d88.jpg
d89.jpg
d90.jpg
d91.jpg
d92.jpg
d93.jpg
d94.jpg
d95.jpg
d96.jpg
d97.jpg
d98.jpg
d99.jpg
d100.jpg
d101.jpg
d103.jpg
d104.jpg
d105.jpg
d106.jpg
d107.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty