Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > IV liga Małopolska
Dograją 49 i 45 minut2011-05-24 14:24:00

Wydział Gier MZPN uzgodnił z zainteresowanym klubami nowe terminy zawodów przerwanych w miniony weekend z powodu burzy.

W IV lidze ponownie zmierzą się IKS Olkusz z Karpatami Siepraw. Grę rozpoczną w środę 25 maja o godz. 17:30 od stanu 0-0, bo przy takim przerwano mecz w 41. minucie. Czas dokończenia spotkania wyniesie 49 minut.

Z kolei w V lidze krakowsko-wadowickiej kontynuację zawodów pomiędzy UKS KS Chełmek a Borkiem Kraków wyznaczono na środę 1 czerwca o godz. 18:30. Do rozegrania pozostaje 45 minut, po I połowie prowadzi Borek 2-0.

Zasady rozgrywania meczu dokańczanego opisuje par. 23 pkt. 6 Regulaminu Rozgrywek MZPN:

6. W przypadku podjęcia przez właściwe organy Związku decyzji o dokończeniu zawodów przerwanych przed upływem regulaminowego czasu gry – zawody dokańczane w nowym terminie są rozgrywane przy zachowaniu następujących zasad:
a) gra zostaje wznowiona od minuty, w której nastąpiło przerwanie zawodów, z zaliczeniem wyniku uzyskanego do momentu przerwania zawodów;
b) zespoły przystępują do dokańczania zawodów w składach liczbowych z uwzględnieniem wykluczeń dokonanych w zawodach przerwanych;
c) w zawodach dokańczanych mogą uczestniczyć wszyscy zawodnicy uprawnieni do gry w danym klubie w terminie dokańczania zawodów, poza zawodnikami:
- którzy opuścili boisko w trakcie przerwanych zawodów w związku z otrzymaniem czerwonej kartki lub w wyniku zmiany;
- którzy nie byli w trakcie zawodów przerwanych zawodnikiem klubu, w którego barwach występują w chwili dokańczania zawodów;
- którzy odbywali w trakcie zawodów przerwanych karę dyskwalifikacji z powodu ilości kartek otrzymanych od początku rozgrywek lub z innych przyczyn;
d) zawodnik, który od początku rozgrywek do dnia dokańczania zawodów, otrzymał ilość kartek powodujących obowiązek odbycia kary dyskwalifikacji lub na którego nałożono obowiązek odbycia kary dyskwalifikacji z innych przyczyn, nie może odbyć tej kary w dokańczanych zawodach.