Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > IV liga Małopolska
Zwycięski finisz Młodej Wisły z IV-ligowcem2011-07-21 17:00:00

W towarzyskim meczu Młoda Wisła pokonała w środę IV-ligowy zespół MKS Trzebinia-Siersza 3-2. Krakowianie przegrywali 0-2, ale odrobili stratę i zdobyli zwycięskiego gola na minutę przed końcem.

MKS Trzebinia-Siersza – Młoda Wisła 2-3 (2-0)

1-0 Michał Kowalik 7
2-0 Bartosz Rokita 30
2-1 Alan Uryga 55
2-2 Maksymilian Michalski 80
2-3 Michał Chrapek 89
TRZEBINIA
: Wilk - T. Szczepanik, Ołownia, Kalinowski, P. Szczepanik, Kowalik, Rolka, Lickiewicz, Czech, Drobniak, Ciepichał oraz Dobranowski, Rokita, Kurzymski, Przykorzyński, Sieczko, Skwarczeński, Wojdyła, Czyszczoń, Muras, Pająk, Jędrzejczyk, Rogalski.
MŁODA WISŁA: Kocoń – Stanek, Arian, testowany (Kasprzyk), testowany (Adamczyk) – testowany (Zaborowski), Masiuda, Uryga, Chrapek, Pułka – Szewczyk. Grali również: Marzec, Michalski, Litewka, Czapa, Termanowski, Zając, Piwowarczyk.

Kilka godzin wcześniej nad Trzebinią przeszła ulewa, która wyrządziła duże straty w mieście i okolicy. Boisko w Bolęcinie, na którym spotkanie było rozgrywane, tuż po przejściu nawałnicy było kompletnie zalane. W ciągu kilku godzin woda jednak całkowicie zniknęła. Mecz spotkał się z dużym zainteresowaniem kibiców, których zjawiło się ponad 200. Duże słowa pochwały należą się też gospodarzom i działaczom Promyka Bolęcin za perfekcyjnie przygotowanie obiektu.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy MKS-u. Podopieczni trenera Marcina Kasprzyka od początku ruszyli do przodu. Jako pierwszy szansę na zdobycie bramki miał Drobniak, ale po ograniu obrońcy uderzył nad poprzeczką. W 7. minucie MKS objął prowadzenie. Po rzucie wolnym krakowski bramkarz wybił piłkę przed siebie, a na to czekał Kowalik i było 1-0. Później dwie groźne kontry przeprowadzili przyjezdni. Zawodnik Wisły uderzył najpierw koło słupka, a później strzał z ostrego kąta obronił Wilk. W 28. minucie powinno być 2-0, ale Rolka w sytuacji sam na sam przestrzelił. Wcześniej ładnie głową uderzył Lickiewicz. W 30. minucie trzebinianie dopięli swego. Po dośrodkowaniu z lewej strony Rokita przyjął piłkę i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza. W 39. i 45. minucie dobre okazje stworzyli sobie krakowianie. Najpierw jednak piłka przeszła obok słupka, a później świetną interwencją popisał się Wilk.

W drugiej połowie zawodnicy Wisły zabrali się za odrabianie strat. Najpierw jednak Jędrzejczyk był bliski podwyższenia rezultatu, ale źle trafił w piłkę. W 55. minucie Biała Gwiazda zdobyła kontaktową bramkę. Strzał oddał Uryga, futbolówka odbiła się jeszcze od nogi jednego z trzebińskich defensorów i zaskoczyła Dobranowskiego. Bramkarz MKS-u świetnie za to obronił strzał jednego z krakowskich zawodników w 66. minucie. 9 minut późnej dobrą okazję mieli gospodarze, ale po zagraniu Rogalskiego piłki nie sięgnął Jędrzejczyk. Chwilę później jeden z obrońców Wisły zagrał w polu karnym ręką, ale arbiter główny tego nie zauważył. W końcówce Biała Gwiazda wypunktowała miejscowych. W 80. minucie na 2-2 wyrównał Michalski, a w tuż przed końcem zwycięską bramkę zdobył Chrapek.

Trzebinianie rozegrają kolejny sparing w sobotę z Polonią Łaziska.

Wiadomo już, że Wisła sezon w  Młodej Ekstraklasie rozpocznie 31 lipca spotkaniem z Widzewem Łódź. Mecz zostanie rozegrany przy Reymonta 22 o godzinie 11:00.