Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > II liga (wschód)
Zabójczy finisz Puszczy, od 0-2 do 3-2 (video)2012-05-19 23:05:00

Nawet Hitchcock nie powstydziłby się takiego scenariusza, jaki można byłoby napisać po spotkaniu Puszczy ze Stalą. Dla kibiców Puszczy mecz zaczął się dopiero w okolicach 80 minuty. Roszady kadrowe trenera Wójtowicza, zmiany ustawienia z 4-2-3-1 na 4-4-2 aż w końcu na 3-4-3 przyniosły efekt, chociaż nic na to nie wskazywało. Z 0-2 Puszcza doszła do zwycięstwa 3-2.

Puszcza Niepołomice - Stal Stalowa Wola 3-2 (0-1)

0-1 Fabianowski 39
0-2 Fabianowski 72
1-2 Cholewiak 84
2-2 Nowak 86, karny
3-2 Olszak 90+2

Sędziowali Robert Podlecki oraz Andrzej Głowacki i Piotr Boryca (wszyscy z Lublina). Żółte kartki: Zontek. Radwański, Strózik, Nowak - Demusiak, Kachniarz, Piątkowski, Cebula.
PUSZCZA: Turbasa – Zontek, Jurkowski, Kowalski (77 Lizak), Radwański – Janik (46 Paul), Strózik, Kałat (61 Olszak), Nowak, Cholewiak – Moskwik (84 Balawender).
STAL: Dydo – Demusiak, Czarny, Żmuda, Radawiec(86 Skórski) – Kachniarz, Białek(68 Gęśla), Piątkowski, Horajecki – Fabianowski (80 Widz), Cebula.

Puszcza przez całą pierwszą połowę grała sennie. Nie oddawała na bramkę przeciwnika strzałów, a jeśli już, to były to próby bardzo niecelne jak te Sebastiana Janika z 9 i 20 minuty. Stal była o wiele skuteczniejsza. Postacią wiodącą w ekipie gości był Wojciech Fabianowski i to właśnie ten napastnik w 37 minucie dał pierwszy znak ostrzegawczy dla defensywy Puszczy.  Po rzucie rożnym głową posłał piłkę w słupek. Dwie minuty później był już znacznie bardziej precyzyjny. Janik zbyt lekko w polu karnym zagrał do Kowalskiego, piłkę od stopera Puszczy wyłuskał Cebula i wyłożył ją na 11.y metr do Fabianowskiego, ten pewnym strzałem pokonał Turbasę. Puszcza chciała szybko odpowiedzieć, ale paradoksalnie to goście stworzyli sobie lepsze sytuacje. Tuż przed przerwą Białek z 5 metrów uderzył głową, ale skutecznie bronił Turbasa. Wynikiem 0:1 zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Druga połowa była do 80 minuty bliźniaczą podobna do pierwzej. Z optycznej przewagi Puszczy nie wynikało nic, a Stal konsekwentnie wyprowadzała groźne kontry. Goście dopingowani przez 106 fanów  podwyższyli prowadzenie w 72 minucie. Kolejny raz dwójkowa akcja Cebuli i Fabianowskiego przyniosła gola tego drugiego.

W 73 minucie Olszak uderzył w słupek. Ale najlepsze było dopiero przed widownią na trybunach w Niepołomicach. Gdy na kwadrans przed końcem spotkania pierwsi sceptycy już opuszczali stadion trener Dariusz Wójtowicz zmienił ustawienie na 3-4-3 ściągając z boiska Kowalskiego. Puszcza postawiła wszystko na jedną kartę i się opłaciło. W 84 minucie świetne prostopadłe zagranie Nowaka na bramkę zamienił Mateusz Cholewiak, Puszcza złapała kontakt, a trzeba nadmienić, że strzał napastnika z Niepołomic był pierwszym w światło bramki! W 89 min znowu w głównych rolach duet Nowak i Cholewiak, tego drugiego w polu karnym faulował Cebula, a rzut karny na bramkę zamienił kapitan drużyny Łukasz Nowak. Puszcza idąc za ciosem oddała jeszcze jeden pocisk w drużynę Stali. Moment zawahania stopera ze Stalowej Woli skrzętnie wykorzystał w trzeciej minucie doliczonego czasu Olszak.