Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > II liga (wschód)
Po golu Chodźki „Garbarze” wygrali w Suwałkach!2012-05-19 20:21:00

Walczący o zachowanie drugoligowego statusu piłkarze krakowskiej Garbarni pokonali dziś w meczu wyjazdowym Wigry. Był to zatem udany rewanż za jesienną porażkę 1-2, a nade wszystko wywalczyli „Brązowi” trzy bezcenne punkty.

Wigry Suwałki - Garbarnia Kraków 0-1 (0-1)

0-1 Chodźko 24

Sędziowali: Dominik Sulikowski oraz Andrzej Szerszeń i Łukasz Kowalik (Gdańsk). Żółte kartki: Tagil, Słowicki - Iwan, Siedlarz, Leszczak

WIGRY: Salik - Makarewicz, Słowicki, Pomian, Lauryn, Niewulis, Twardowski, Tagil (84 Bujnowski), Statkevicius (78 Walicki), Kisiel (65 Chembarov), Bobrowski.

GARBARNIA: Żylski - Stokłosa (46 Haxhijaj), Piszczek, Pluta, Byrski, Iwan (78 Kalemba), Sepioł, Zelek (84 Barabasz), Chodźko, Rado, Marcin Siedlarz (82 Leszczak).

Oto zapis minutowy meczu w Suwałkach:

1 zaczynają Wigry

2 pierwszy celny strzał na bramkę gości oddaje Tagil,

4 rewanż gości, Sepioł z 18 m w ręce Salika

5 indywidualna akcja z własnej połowy Niewulisa zakończona podaniem do bramkarza gości

8 pierwszy róg dla Wigier, głową strzela Niewulis, ale obok bramki

13 gra w środku pola, bez strzałów na bramki

15 doskonała sytuacja Garbarni, ale Chodźko przenosi piłkę nad poprzeczką, a mógł zapytać Salika, w który róg strzelać

17 na boisku leży jeden z obrońców gości (po zderzeniu z kolegą), róg dla Wigier. To Byrski, znoszony za boczną linię

21 Byrski wciąż poza boiskiem, przy nim lekarz

22 po dośrodkowaniu Pomiana z lewej strony głową strzela Kisiel, ale minimalnie obok słupka. Byrskiemu lekarz zakłada opatrunek na głowę i wysyła na boisko

24 kontra gości, Chodźko sam na sam z bramkarzem posyła piłkę w okienko. 0-1

25 po rogu dla Wigier zamiesznaie pod bramką Żylskiego

30 Wigry częściej w posiadaniu piłki, ale to mądrze grający goście prowadzą zasłużenie

31 Stokłosa „ścina” Lauryna, a sędzia się przygląda. Kolejny róg dla Wigier, strzela Twardowski i świetna interwencja Żylskiego

36 znów Wigry z rogu

37 25 m od bramki Garbarni faulowany Słowicki, z wolnego dośrodkowuje w pole bramkowe, ale Żylski wybija piłkę na aut

40 Wigry biją głowa w mur, goście swojej szansy szukają w kontrach, jedna wyszła i efekt widoczny na tablicy wyników

41 po akcji Makarewicza Bobrowski w polu karnym zatrzymany przez dwóch obrońców

45 sędzia dolicza jeszcze dwie minuty

45+2 min. koniec pierwszej połowy. Limit goli w meczach Wigier prowadzonych przez Dominika Sulikowskiego wyczerpany (cztery raz prowadził spotkania Wigier i wszystkie kończyły się wynikami 1-0)

46 drugą połowę meczu rozpoczyna Garbarnia, Wigry bez zmian, w zespole gości za Stokłosę wchodzi Haxhijaj