Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > II liga (wschód)
Autorskie pomysły Wójtowicza zrobiły z Puszczy liczącego się II-ligowca (bramki, wypowiedzi - video)2011-11-20 18:45:00

Transferem roku w Niepołomicach okazało się zatrudnienie trenera Dariusza Wójtowicza. Miał sporo farta, gdy wskutek nieszczęść innych klubów utrzymał Puszczę w II lidze, ale potem robił już ze zbudowanym na nowo zespołem wszystko, by fart nie okazał się tylko jednorazowym szczęściem. Jesienną część rozgrywek Puszcza kończy na 4 miejscu, uzbierała już o punkt więcej niż w całym ubiegłym sezonie.

Puszcza Niepołomice - Resovia 2-0 (0-0)

1-0 Mizia 49

2-0 Kałat 51

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółta kartka - Piechniak.
PUSZCZA: Turbasa – Zontek, Księżyc, Lewiński, Radwański - Strózik, Nowak, Kałat (70 Cholewiak), Janik, Paul (63 P. Morawski) - Mizia (82 Moskwik).
RESOVIA: Pietryka – Kozubek, Nykanowycz, Bogacz, Horodeński – Ogrodnik (70 Kot), Chrabąszcz, Juszkiewicz (64 Cygnar), Szkolnik (53 Kwiek) – Kantor (53 Piechniak), Hajduk.

Kiedy Wójtowicz zestawiał swoje kadrowe klocki, różnie można było jego pomysły oceniać, przecież wyciągał zawodników głównie z III i IV ligi, a teraz już wiadomo, że ta wizja się sprawdziła. Szkoleniowiec może teraz zrobić co zechce, bo ma nieograniczone zaufanie zarządu Puszczy. Jeśli zaproponuje działaczom włączenie się w walkę o awans już teraz, wiosną Puszcza będzie jeszcze gonić wicelidera. Dogonić Okocimskiego grającego tak jak jesienią byłoby trudno, ale przecież awans wywalczą dwa pierwsze zespoły.

Dariusz Wójtowicz, Niepołomice / fot. Małgorzata Syrda

Dariusz Wójtowicz zrobił z Puszczy solidnego II-ligowca

Ostatnie spotkanie jesieni Puszcza rozstrzygnęła pewnie na swoją korzyść. Pierwszy raz zagroziła bramce Resovii w 7 min, gdy po rzucie rożnym wykonywanym przez Księżyca mocno zakotłowało się w polu karnym, gol jednak nie padł. Piłka wpadła za to do bramki Puszczy w 15 min, ale sędzia nie uznał trafienia Kantora, odgwizdując spalonego.  Gospodarze mieli w pierwszej połowie jeszcze dwie szanse - w 23 min Łukasz Nowak z 5 metrów strzelił obok bramki, a w 28 min trafił w słupek po podaniu Kałata. Resovia uderzeniami z dystansunie robiła krzywdy Turbasie.

Sprawę wynik niepołomiczanie roztrzygnęli zaraz po przerwie. W 49 min David Paul precyzyjnie dośrodkował na głowę Marka Mizi, a ten posłał piłkę do celu . Dwie minuty później było już 2-0. Z rzutu rożnego dośrodkował Janik, strzał Księżyca przejął nieoczekiwanie Nowak, ekwilibrystyczny strzał bardzo aktywnego w tym dniu pomocnika z linii wybili obrońcy Resovii. Jednak przy dobitce Dawida Kałata nie zareagował już żaden z zawodników z Rzeszowa.

Dwa szybkie ciosy podłamały gości, nie podnieśli się już do końca meczu. Tylko raz w 88 minucie zagrozili bramce Turbasy - mocno dośrodkował Kwiek, a Krzysztof Radwański w ostatniej chwili uprzedził napastnika gości. Była to odpowiedź Resovii na minimalnie niecelny strzał Piotra Morawskiego z 79 minuty.