Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > II liga (wschód)
Okocimski liderem, siła tkwi w rezerwowych2011-08-12 21:04:00

Na pewno do soboty, a może dłużej - tyle Okocimski Brzesko będzie się cieszyć z tego, że został liderem tabeli II ligi. Na razie skorzystał z tego, że grał wcześniej od innych, ale w weekend inni mogą zagrać dla niego... Siłą brzeszczan w meczu z Sokołem znów okazała się wyrównana kadra, dwie z trzech bramek zdobyli rezerwowi.

Okocimski Brzesko - Sokół Sokółka 3-1 (1-1)

0-1 Orpik 27

1-1 Wojcieszyński 28

2-1 Pyciak 79

3-1 Krzak 90+3

Sędziował Mariusz Jasina (Wrocław). Żółta kartka - Zalewski.
OKOCIMSKI: Mieczkowski - Pawłowicz, Jacek, Urbański, Wawryka - Oświęcimka (69 Krzak), Dynarek, Wojcieszyński (67 Darmochwał), Łytwyniuk (55 Pyciak) - Trznadel (58 Ogar), Smółka.
SOKÓŁ: Trudnos - Sołowiej, Tracz, Naliwajko, Orpik (59 Kosiński) - Zalewski, Wojtkielewicz, Dzienis, Jakuszewski (69 Andrzejewski), Czeremcha, Toczydłowski (79 Jurczuk).

W 6 min Okocimski stanął przed pierwszą szansą - z prawej strony dośrodkowywał Michał Oświęcimka, a Paweł Smółka posłał piłkę nad poprzeczkę. Dwie minuty później okazja była jeszcze lepsza - Smółka dalekim podaniem posłał piłkę do Łytwyniuka, ten podawał do Trznadla, który miał przed sobą pustą bramkę i do niej ... nie trafił.

Goście pierwszy raz przetestowali Dawida Mieczkowskiego w 11 min, Wojtkielewicz celował pod poprzeczkę, ale bramkarz Okocimskiego nie dał się zaskoczyć.

Przez kolejne minuty przeważali gospodarze, tym większe było zaskoczenie, gdy to goście pierwsi trafili do bramki po strzale Orpika. Zdziwienie to nie trwało jednak długo... W następnej akcji padło wyrównanie - w zamieszaniu w polu karnym Wojciech Wojcieszyński wepchnął piłkę do siatki i było 1-1. Do przerwy gra się już obu stronom nie kleiła, czym kibice Okocimskiego zaczęli się chyba niecierpliwić.

Po przerwie już chyba nie narzekali. Ich ulubieńcy postawili kropkę nad i, zdobywając dwa kolejne gole. Oba były efektem pracy rezerwowych. Paweł Pyciak najpierw zdobył bramkę (w 79 min  Ogar podał do wbiegającego w pole karne Darmochwała, ten zagrywał wzdłuż pola karnego, do odbitej piłki dopadł Pyciak i dopełnił formalności). W doliczonym czasie Pyciak współuczestniczył przy trzecim golu - Jarosława Krzaka. Dośrodkował w pole karne, piłkę trącił chyba jeszcze Ogar, trafiła do Krzaka, który trafił do pustej bramki.
Szansę miał również najskuteczniejszy strzelec w lidze, także rezerwowy Tomasz Ogar, alepiłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

W najbliższy wtorek, OKS „u siebie” zmierzy się z pierwszoligowym Górnikiem Polkowice, w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski 2011.