Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa

2-0 Wróbel 32
2-1 Olszar 52
2-2 Jankowski 82
3-2 Kuświk 85

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Marcin Żewłakow, Kamil Poźniak - Gabor Straka, Arkadiusz Piech.
GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Zlatko Tanevski, Mate Lacić, Marcin Drzymont, Jacek Popek - Tomasz Wróbel (69. Bartłomiej Bartosiak), Grzegorz Baran, Janusz Gol, Kamil Poźniak (63. Mateusz Cetnarski), Maciej Małkowski - Marcin Żewłakow (73. Grzegorz Kuświk).
Ruch Chorzów: Krzysztof Pilarz - Krzysztof Nykiel, Rafał Grodzicki, Maciej Sadlok, Grzegorz Bronowicki - Wojciech Grzyb, Marcin Malinowski, Gabor Straka, Michał Pulkowski (35. Arkadiusz Piech), Marcin Zając (63. Łukasz Janoszka) - Sebastian Olszar (73. Maciej Jankowski).

W 3. kolejce Ekstraklasy GKS Bełchatów pokonał na własnym boisku Ruch Chorzów 3-2. Ambitnie walczący goście przegrywając do przerwy 0-2 w drugiej połowie zdołali doprowadzić do wyrównania, jednak rezerwowy Grzegorz Kuświk dał trzy punkty gospodarzom.

Dotychczas drużyny te spotykały się dziesięciokrotnie, cztery razy wygrywała jedenastka z Bełchatowa, cztery z Chorzowa, padły także dwa remisy. Po sobotnim meczu bilans jest więc korzystny dla GKS-u.

Kibice zobaczyli aż pięć goli. Gospodarze prowadzili do przerwy 2-0 po trafieniach Marcina Żewłakowa i Tomasza Wróbla, jednak po przerwie Ruch wyrównał za sprawą Sebastiana Olszara oraz debiutującego w pierwszej drużynie klubu z Chorzowa, Macieja Jankowskiego. GKS miał jednak w swoich szeregach Grzegorza Kuświka, który wchodząc z ławki rezerwowych ustalił wynik meczu na 3-2 dla gospodarzy.

Bohater meczu: Maciej Małkowski (GKS Bełchatów)

To wprawdzie Grzegorz Kuświk strzelił bramkę na wagę trzech punktów dla GKS-u, ale prawdziwym bohaterem został autor trzech asyst w spotkaniu z Ruchem, Małkowski.

Tak padły bramki:

Maciej Małkowski świetnie dośrodkował w pole karne, a tam znakomicie ustawiony Żewłakow nie miał problemów z pokonaniem golkipera gości.

Kolejna asysta Małkowskiego, tym razem pomocnik podawał do Tomasza Wróbla, a ten strzałem głową dopełnił formalności.

Sebastian Olszar przypomniał kibicom, że potrafi strzelać gole, wykorzystując dobre podanie Grzegorza Bronowickiego.

Maciej Jankowski strzelił bramkę pojawiając się na boisku w drugiej połowie. Młody piłkarz wykorzystał podanie Arkadiusza Piecha i potężnym uderzeniem z jedenastu metrów strzelił swoją premierową bramkę.

GKS miał asa w rękawie w osobie Grzegorza Kuświka, który wszedł na boisko w 73. minucie, a w 85. strzelił zwycięskiego gola, uderzając w "krótki" róg po podaniu Małkowskiego.