Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Trampkarze młodsi > I liga (Kraków) TM

Proszowianka Proszowice - Wieczysta Kraków 2-2 (1-0)

2-2 ???
WIECZYSTA:
Jakub Sosnowski - Damian Sałapat, Jakub Goleniec, Stanisław Hejmo, Jakub Dąbrowski, Grzegorz Antolak (40 Szymon Dubiel), Dawid Jazgar, Jakub Tracz, Bartosz Włodarski (50 Michał Łanoszka), Tomasz Białowąs, Michał Mamczur. Trener Grzegorz Plata.
Mecz odbył się 25.09.2010.

W I połowie gola zdobyła Proszowianka. Po błędzie obrońcy gości, który niepotrzebnie "kiwał" się z napastnikiem miejscowych. Proszowianie jeszcze dwukrotnie w tej części gry "urwali" się rywalom, ale mieli rozregulowane celowniki. Krakowianie stworzyli kilka sytuacji bramkowych. Tomasz Białowąs i Jakub Tracz trafili w słupek, Michał Mamczur główkował w bramkarza, a po strzale Dawida Jazgara golkiper wypuścił piłkę z rąk, ale złapał ją ponownie na linii bramkowej.

Po przerwie goście nadali bili głową w mur nie mogąc pokonać bramkarza rywali. Dopiero w zamieszaniu pod ich bramką Dawid Jazgar podał górną piłkę w pole karne, a tam przyjął ją Michał Mamczur i mocnym uderzeniem wyrównał. Później, po dośrodkowaniu Tomasza Białowąsa z rzutu rożnego futbolówka trafiła pod nogi Szymona Dubiela, który umieścił ją w prawym rogu bramki Proszowianki. Wieczysta prowadziła więc 2-1 i miała przewagę na boisku. Gospodarze zdołali jednak zremisować. Napastnik z Proszowic wykorzystał kolejny błąd obrony krakowskiej i ustalił wynik na 2-2.

Mecz nie był ciekawym widowiskiem, czego przyczyną była na pewno nawierzchnia boiska (a właściwie klepiska) w Opatkowicach, która utrudniała obu drużynom normalne granie i groziła odniesieniem kontuzji.

Wszędzie na świecie dba się o to, aby dzieci uczące się piłki nożnej grywały i trenowały w jak najlepszych warunkach, tymczasem u nas na niektóre boiska, jak mawiał Leo Beenhakker, to nawet psa strach wypuścić...