Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM
Magazyn SMS wyróżniony!2012-06-22 18:50:00

Szkolny Magazyn Sportowy, redagowany w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, zdobył pierwsze wyróżnienie w Konkursie Gazetek Szkolnych. We współzawodnictwie organizowanym przez Krakowską Akademię Samorządności wystartowały 23 gazetki szkolne.


Jury konkursu, pod przewodnictwem Tomasza Talczyńskiego, redaktora naczelnego magazynu „Śmigło”, przyznało tylko dwie równorzędne nagrody. Jedną w kategorii liceum i jedną w kategorii gimnazjum. Przyznano również wyróżnienia, a najwyższe z nich przypadło właśnie zespołowi redakcyjnemu SMS. Stosując logikę sportową, Magazyn SMS-u znalazł się na trzecim miejscu w konkursie.

Szkolny Magazyn Sportowy doceniony został za wysoki poziom merytoryczny, zwłaszcza w relacjonowaniu wydarzeń sportowych, stanowiących główny obszar aktywności uczniów SMS. Doceniony został też, co zostało zaakcentowane, za wysoki i profesjonalny poziom edytorski.

Uroczysta gala podczas której wręczono nagrody odbyła się 21 czerwca w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa. Na gali obecna była wiceprezydent Krakowa Anna Okońska-Walkowicz.

Nie jest to pierwsze wyróżnienie dla Szkolnego Magazynu Sportowego. Dwa lata temu Magazyn SMS zajął II miejsce w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Dziennikarzy RP i Fundację im. Andrzeja Urbańczyka.

- Naprawdę bardzo się cieszę, że praca naszych uczniów została doceniona. Mimo że treningi sportowe zajmują im większość czasu, to zaangażowanie i ambicja pozwoliły im rywalizować i wygrywać na polu dziennikarstwa z uczniami z najlepszych krakowskich szkół - powiedziała redaktor Szkolnego Magazynu Sportowego, Agnieszka Chromniak.

Od września Szkoła Mistrzostwa Sportowego rozpocznie zajęcia z dziennikarstwa sportowego. Uczniowie szkoły obok treningów będą mogli uczyć się profesjonalnego relacjonowania tego co dzieje się na sportowych arenach.

SMS/PC


Opis fotki
.

Opis fotki
.

Opis fotki
.
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty