Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM
MLJ zreorganizowany2012-07-10 20:03:00

PZPN, zgodnie z uchwałą zarządu z 27 czerwca br., wprowadza reorganizację rozgrywek piłkarskich juniorów starszych i juniorów młodszych, tworząc od sezonu 2012/2013 makroregionalne ligi w tych kategoriach wiekowych. Oznacza to zmiany w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych i Młodszych, ale tylko na wiosnę...


Współzawodnictwo odbywać się będzie wg następującej formuły:

Runda jesienna - 16 wojewódzkich ligi juniorów starszych i młodszych, system rozgrywek i regulaminy leżą w gestii wojewódzkich związków piłki nożnej.

Runda wiosenna - 4 makroregionalne ligi juniorów starszych i młodszych. Do wiosennych rozgrywek makroregionalnych awansują dwa najlepsze zespoły z każdej ligi wojewódzkiej po rundzie jesiennej. Pozostałe zespoły toczą w rundzie wiosennej rozgrywki ligowe o puchar prezesa wojewódzkiego ZPN oraz o wyłonienie spadkowicza (system rozgrywek w gestii wojewódzkich związków piłki nożnej).

Ligi makroregionalne składające się w rundzie wiosennej z 8 zespołów rozgrywają mecze systemem każdy z każdym, mecz i rewanż (14 kolejek). Zwycięzca ligi makroregionalnej zostaje automatycznie finalistą mistrzostw Polski. Mistrzem każdego województwa zostaje najwyżej sklasyfikowany zespół z danego regionu uczestniczący w rozgrywkach makroregionalnych.

Finał MP juniorów starszych i młodszych rozgrywany będzie na dotychczasowych zasadach, z udziałem 4 zespołów - zwycięzców poszczególnych lig makroregionalnych. Odbędzie się ostatniej dekadzie czerwca.

Ligi międzywojewódzkie juniorów starszych i juniorów młodszych rozgrywane będą w 4 grupach makroregionalnych, wg podziału terytorialnego:

Grupa 1
Podlaski ZPN, Łódzki ZPN, Warmińsko-Mazurski ZPN, Mazowiecki ZPN

Grupa 2
Kujawsko-Pomorski ZPN, Pomorski ZPN, Wielkopolski ZPN, Zachodniopomorski ZPN

Grupa 3
Śląski ZPN, Dolnośląski ZPN, Opolski ZPN, Lubuski ZPN

Grupa 4
Świętokrzyski ZPN, Małopolski ZPN, Lubelski ZPN, Podkarpacki ZPN

Prowadzącymi rozgrywki makroregionalne będą rotacyjnie wojewódzkie związki. Wiosną 2013 będą to:
Gr. 1 - Łódzki ZPN, gr. 2 - Dolnośląski ZPN, gr. 3 - Kujawsko-Pomorski ZPN, gr. 4 - Lubelski ZPN.

Każdy z zespołów występujących w rozgrywkach makroregionalnych zostanie dofinansowany na rundę wiosenną przez PZPN kwotą 15 tys. zł na pokrycie zwiększonych kosztów uczestnictwa w makroregionalnych rozgrywkach juniorów starszych i młodszych.

W każdym kolejnym sezonie rozgrywki juniorów starszych i młodszych rozpoczynać się będą w rundzie jesiennej rozgrywkami wojewódzkimi, a w rundzie wiosennej rozgrywki będą prowadzone w makroregionach, co pozwoli uczestniczyć w fazie makroregionalnej corocznie najlepszym zespołom z każdego województwa.

pzpn, ST
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty