Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM
Setnego gola dla Wisły zdobył Kuczak2012-05-22 21:48:00

Wiślacy, którzy już zapewnili sobie mistrzostwo MLJM, przekroczyli dziś (w meczu awansem) setkę. Gola nr 100 zdobył Kuczak, on również zainaugurował drugą setkę...

Wisła Kraków - Górnik Wieliczka 5-1 (1-0)

1-0 Kuczak 20
2-0 Kuczak 50
3-0 Lech 60
3-1 ??? 70
4-1 Sarga 78
5-1 Skrobowski 80
WISŁA: Zając - Stolarski (65 Kuźba), Chlebowski (41 Wójcik), Skrobowski, Mlostek (41 Szlachta) - Straus (41 Sarga), Lech, Łukasik, Marszalik (60 Martyniak) - Wąsikowski, Kuczak.

Jubileuszowa bramka Białej Gwiazdy w obecnym sezonie padła w 20. minucie. Po prostopadłym podaniu Łukasika, Kuczak ograł w zamieszaniu pod bramką Górnika dwóch zawodników i strzelił obok bramkarza do siatki.

Po przerwie podwyższył również Kuczak, z podania Sargi z lewej strony. Po wrzutce Wąsikowskiego z kornera piłkę głową do siatki skierował Lech i było 3-0.

Na 10 minut przed końcem wieliczanie uzyskali honorowe trafienie. W zamieszaniu pod bramką Wisły niepilnowany zawodnik Górnika przymierzył wewnętrzną częścią stopy w lewy róg.

W końcówce krakowianie poprawili wynik z 3-1 na 5-1. Najpierw Sarga dostał prostopadłe podanie za obrońców, przepchnął stopera i "karolem" wbił piłkę do bramki. Wynik ustalił "główką" Skrobowski po centrze Kuźby z rzutu rożnego.

- Mecz toczył się pod naszą całkowitą kontrolą. Już wcześniej mogliśmy prowadzić wysoko, ale jak zwykle brakowało skuteczności - skwitował Jacek Matyja, trener wiślaków.