Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Kraków II)
Hutnik gromi, GKS Katowice podgląda2011-02-12 23:10:00

W meczu kontrolnym na Suchych Stawach IV-ligowy Hutnik łatwo pokonał A-klasową Liszczankę 7-0.

Hutnik Nowa Huta - Liszczanka Liszki 7-0 (3-0)

Bramki: Zdziński 6, 19, Buras 23, Białkowski 77, Stanek 85, Cichy 86, Nawrot 88 (k)
Hutnik: Stępniowski - Nosek, Kukla, Bienias, Jarosz - Gamrot, Lipowiecki, Pacyga, Buras - Stanek, Zdziński oraz Cichy, Białkowski, Urbaniec, Jurkowski, Antoniak, Kozak.
Liszczanka: Cholewa - Polak (46 Kędzierski), Śleboda (46 Gilski), Piwowarski, Szewczyk (46 testowany II) - Piotr Pyla (46 Karcz), Machura (46 Pabian), Sobesto (46 Warczak) - testowany I - Frankowski (46 Stawiarski).

Kibice, którzy nie przestraszyli się zapowiedzi meteorologów i wybrali się w sobotnie przedpołudnie na Suche Stawy, nie mogli narzekać, choćby z powodu aż siedmiu bramek.

Już w pierwszych minutach gola zdobył Michał Zdziński. Świetnie zaprezentował się w tej części Buras, który walczył o każdą piłkę i on też strzelił bramkę na 3-0. Hutnik grał dość agresywnie – długimi momentami nie oddając Liszczance piłki.
W drugiej połowie goście zagrali bardziej ostrożnie w obronie i wynik długo nie ulegał zmianie. Przez te 30 minut drugiej połowy Hutnik nie potrafił zdobyć bramki, a jego piłkarze łatwo dawali się złapać na spalone. Ostatni kwadrans był lepszy dla nowohucian, którzy strzelili jeszcze cztery bramki i odnieśli efektowne zwycięstwo.
Na stadionie pojawili się wysłannicy GKS Katowice, którzy obserwowali piłkarzy z Nowej Huty. Podobno trener katowiczan Wojciech Stawowy jest zainteresowany kilkoma piłkarzami Hutnika.
Piłkarze Hutnika od poniedziałku rozpoczną już normalne, piłkarskie przygotowania do sezonu. Meczem z Liszczanką zakończyli dwutygodniowy obóz dochodzeniowy. Kolejny sparing Hutnik rozegra 19 lutego, a przeciwnikiem podopiecznych Krzysztofa Przytuły będzie IV-ligowy MZKS Alwernia.

Liszczanka robi transfery na swoją miarę, zagrali w niej nowi zawodnicy, wśród nich m.in. Piwowarski z Bronowianki i Jakub Machura (KP Chrzanów). Klub zasilił też Jakub Tryniszewski.