Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Kraków I)
PP Kraków: Clepardia w półfinale2011-04-20 20:03:00 RK

W meczu VI-ligowców w ramach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Kraków, Wiślanie Jaśkowice ulegli Clepardii Kraków 1-3 (0-2). Krakowianie zmierzą się teraz w półfinale z A-klasową Pogonią w Miechowie. Na zwycięzcę czeka w finale III-ligowa Garbarnia.

Wiślanie Jaśkowice - Clepardia Kraków 1-3 (0-2)
0-1 Nykiel 20
0-2 Nykiel 30
1-2 Antosiewicz 65
1-3 Wojniak 70
Czerwona kartka: Ożóg (W, 50, kopnięcie przeciwnika bez piłki).
WIŚLANIE: Chmura - Cygan, Woźniak, Celarski (70 Maciej Morawski), Ignacok - Kapusta, Radziszowski (46 Kazek), Rzeszótko, Sady (46 Wcisło) - Antosiewicz, Podgajny (46 Ożóg).
CLEPARDIA: Cieślik - Wójcik, Miczek, Turek (46 Sieniawski), Gumula - Mączyński (55 Wojniak), Iglar (46 Wach), Kuczaj, Pryga - Moszumański (46 Brandys), Nykiel.

Clepardia zaczęła w... dziesiątkę i grała w osłabieniu przez 25 minut, zdobywając nawet w tym okresie gola! - Czterech naszych zawodników spóźniło się, gdyż pod Tesco zepsuł im się samochód. Był wśród nich Miczek, którego wpisałem w jedenastce. Nie chciałem już zmieniać protokołu... - wyjaśnia trener Clepardii, Krzysztof Krok.

Krakowianie objęli prowadzenie w 20. minucie. Nykiel dostał długą piłkę ze środka i z 16 metrów uderzył lewą nogą w "długi" róg, po rękach bramkarza. Gdy już grali w jedenastu strzelił na 2-0. Tym razem otrzymał prostopadłe podanie i przelobował wybiegającego golkipera Wiślan.

Po przerwie gospodarze też zdobyli gola w dziesiątkę (czerwona kartka dla Ożoga). Antosiewicz strzelił celnie zza szesnastki. Clepardia odpowiedziała 5 minut później. Brandys zagrał "klepkę" z Nykielem, ten podał do tyłu, a Wojniak z 20 m trafił w "długi" róg.

- Nie nastawialiśmy się na awans, ale tak jakoś wyszło - powiedział trener krakowian, Krzysztof Krok. - Graliśmy z kontry, rywale preferowali agresywny styl gry, szli na każdą piłkę. Mieli chyba z pięć świetnych okazji, ale bardzo dobry dzień miał nasz bramkarz Cieślik. W końcówce mocno nas przycisnęli, ale nie zmienili korzystnego dla nas wyniku.

- Bardzo dobrze bronił bramkarz Clepardii. Nie graliśmy dziś w najsilniejszym składzie, rywale byli lepsi i wygrali - skwitował Janusz Morawski, piłkarz i działacz Wiślan.