Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Kraków I)
PP w Krakowskiem: Pogoń Miechów w półfinale! (FOTO)2011-03-23 17:53:00

A-klasowa Pogoń Miechów okazała się rewelacją obecnej edycji Pucharu Polski na szczeblu krakowskiego podokręgu. Po dzisiejszym zwycięstwie nad VI-ligowym Świtem Krzeszowice (2-0) podopieczni grającego trenera Marcina Dudzińskiego awansowali do półfinału!

Pogoń Miechów - Świt Krzeszowice 2-0 (1-0)

1-0 Górski 23
2-0 Musiał 71

Sędziował Radosław Wilk. Żółta kartka: Woźniak (Ś). Widzów 70.
POGOŃ: Szostak - T. Piwowarski, Orlewicz, M. Piwowarski, K. Dąbrowski - Oleksy, Gajops (84 Czekaj), M. Dudziński, Owczarski (68 K. Dudek) - Górski, Musiał (90 Żaba).
ŚWIT: Bury - Mucha (72 Stryczek), Jochymek, Gawęcki, Ficek, Hajduk, Woźniak, Molik, Pieprzyca (46 Kanior), Jedynak (46 Marszałek), Dąbek (62 Kowalczyk).

Miechowianie zasłużyli na zwycięstwo, choć sytuacji bramkowych nie było w tym meczu zbyt wiele. Więcej miała na pewno Pogoń. W 14. minucie Oleksy uwolnił się spod opieki Gawęckiego, ale golkiper Świtu nie dał się pokonać. Gospodarze objęli prowadzenie 9 minut później. Szybki Musiał popędził prawą stroną, podał do Oleksego, a ten uderzył na bramkę; Bury wprawdzie odbił piłkę, ale pod nogi Górskiego, który wepchnął ją do siatki. W ostatnim kwadransie I połowy dwie szanse mieli krzeszowiczanie. Najpierw, po podaniu Jedynaka, główkował Pieprzyca, lecz jego strzał obronił Szostak. Tuż przed przerwą, po akcji w trójkącie Pieprzyca - Molik - Jedynak, ten ostatni nie zdołał pokonać golkipera Pogoni.

Na początku II połowy miejscowi mogli podwyższyć prowadzenie, ale Górski nie wykorzystał dobrego podania Musiała. W 71. minucie Oleksy zagrał piętą do Musiała, który po indywidualnym  rajdzie prawym skrzydłem chytrze i celnie trafił do bramki przy słupku. Po chwili K. Dudek mógł jeszcze zaskoczyć bramkarza gości i na tym właściwie skończyły się emocje w tym meczu.

Droga Pogoni Miechów do półfinału PP w Krakowskiem:

I r.: wolny los
II r.: Pogoń Wronin (B) - Pogoń M. 2-2, karne 2-4
III r.: Strażak Goszcza (A) - Pogoń 0-3 w.o.
IV r.: Pogoń - Płomień Jerzmanowice (VI) 2-1
V r.: Pogoń - Słomniczanka (V) 3-1
VI r.: Pogoń - Proszowianka (VI) 2-2, karne 3-1
VII r.: Pogoń - Świt Krzeszowice (VI) 2-0

Do rozegrania w Pucharze Polski w Krakowskiem pozostał zaległy mecz VI rundy pomiędzy Wieczystą a Clepardią (13 kwietnia). Jego zwycięzca zmierzy się następnie z Wiślanami Jaśkowice (20 kwietnia), a lepszy w tym spotkaniu trafi w półfinale na miechowską Pogoń.