Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Juniorzy starsi > Liga Małopolska

Unia Tarnów - Garbarnia Kraków 4-1 (1-1)

Sędziował Tomasz Pilarski (Tarnów). Żółte kartki: Kroker - Kawaler.
UNIA:
Piętka - Gruszka (46 Urbanek), Furmańczyk, Mikołajczyk, Sikorski I - Kurnik (70 Mytnik), Sojda (80 Tyrka), Ślęzak (85 Tarkowski), Sikorski II (46 Chudoba) - Ślęczka, Kroker (82 Szostak).
GARBARNIA: Feret-Guja - Rymarczyk, Swaryczewski, Krzeszowiak (75 Czaja), Balon (65 Malarz) - Zelek (82 Mrożek), Kuśmierczyk, Cebula, Homoncik (46 Pytel) - Kłapcia, Kawaler (75 Woźniczka).

- Garbarnia wytrzymywała warunki narzucone przez Unię mniej więcej przez godzinę. Dopóki były siły. Później przewaga gospodarzy była wyraźna, a wynik jest jednoznaczny - komentuje kierownik „Brązowych” - Jerzy Wojciechowski.

To jednak krakowianie objęli prowadzenie, gdy po sfaulowaniu Kawalera wykorzystał „11” Cebula. Później coraz częściej dawał o sobie najgroźniejszy napastnik Unii - Kroker. Już w 20. minucie ostro uderzył on na bramkę gości, ale Feret-Guja sparował piłkę na korner. Przy golu na 1-1 powstała zupełnie inna sytuacja. Bramkarz Garbarni stracił równowagę na śliskim podłożu, co Kroker skrzętnie wykorzystał. Jeszcze przed pauzą formę Fereta-Gui przetestował Ślęczka.

Druga połowa rozpoczęła się od niecelnego strzału Kawalera, ale chwilę później - po wyrzucie z autu - Kuśmierczyk sfaulował Krokera. Strzał poszkodowanego z 11 metrów obronił Feret-Guja, lecz dobitka była skuteczna. W 58. minucie nieporozumienie na linii Swaryczewski - Feret-Guja spowodowało utratę trzeciego gola, strzelił go Kurnik. Wynik ustalił ładnym uderzeniem zza „16” Ślęczka. Mógł zmniejszyć deficyt Kłapcia (strzał nad poprzeczką), pod przeciwną bramką mieli swe okazje Ślęczka i Tarkowski.

W opinii trenera Garbarni, Roberta Włodarza, jego zawodnicy rozdali dziś w Tarnowie trzy prezenty. Właśnie poza bramką, której utrata ustaliła rozmiary wysokiej porażki.