Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Juniorzy starsi > Liga Małopolska
Wisła górą w derbach Młodej Ekstraklasy2010-05-24 11:57:00

Wisła pokonała Cracovię 1-0 w meczu derbowym Młodej Ekstraklasy. Zwycięską bramkę w 50. minucie zdobył Łukasz Burliga. Spotkanie oglądali trenerzy seniorskich drużyn - Henryk Kasperczak i Orest Lenczyk.

W pierwszej części meczu stroną przeważającą była Cracovia. Pierwszą okazję miał w 4. minucie Kaliciak; następną, 7 minut później, Dynarek, który uderzył piłkę wślizgiem, ale ta - zamiast do bramki - wzbiła się w powietrze. Gospodarze najlepszą szansę m ieli w 39. minucie. Rado zagrał prostopadle do Bruda, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem „Pasów”, jednak piłka po jego strzale z 12 m poszybowała tuż nad poprzeczką.

Wisła od początku drugiej połowy ruszyła do ataku, co w 50. minucie zakończyło się golem. Piłkę w polu karnym Cracovii dostał Łukasz Burliga, ograł dwóch rywali i znalazł się sam na sam z golkiperem "Pasów" - nie zmarnował okazji i celnym strzałem przy słupku z 10 m posłał piłkę do siatki. Siedem minut później mogło być 2-0, ale Maciej Papież, który - po podaniu lobem K. Jelenia - wyszedł na czystą pozycję, uderzył piłkę głową prosto w bramkarza.

Od tej pory Cracovia przejęła inicjatywę, a piłkarze Wisły ograniczyli się do obrony i przerywania akcji rywali. W 74. minucie po dośrodkowaniu Sosnowskiego tuż obok słupka główkował Tomasz Baliga, a w 85. minucie Wojciech Łuczak strzelił z 30 m i Łukasz Jarosiński miał kłopot z obroną. Wiślacy wyszli jednak zwycięsko z tej wojny nerwów i z boiska schodzili jako zwycięzcy.

Podopieczni trenera Tomasza Kulawika mają do rozegrania jeszcze dwa zaległe spotkania. Z Jagiellonią Białystok zagrają w najbliższy wtorek o godz. 14:00 na stadionie Wawelu, natomiast z GKS-em Bełchatów zmierzą się w niedzielę 30 maja o godz. 18:00.

Wisła Kraków – Cracovia 1-0 (0-0)

1-0 Burliga 50
Sędziował Tomasz Musiał. Żółte kartki: Rado, Burliga, Jarosiński. Mecz odbył się na stadionie Wawelu, widzów 100.
WISŁA: Jarosiński – Kozieł (88 Ochman), Cyzio, Rajfur, Cygal – Burliga, Masiuda (46 Zalewski), Rado (73 Ligienza), K. Jeleń (62 Majcherczyk) – Brud (46 Chrapek), Papież.
CRACOVIA: Szwiec - Wieczorek (81 Pieniądz), Urbański, M. Łuczak (76 Tomczuk), Sosnowski - Baliga, M. Jeleń (58 Terlik), W. Łuczak, Dynarek - Kaliciak (46 Wilk), Kaszuba.