Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga

Dalin Myślenice - Skawinka Skawina 1-0 (0-0)

1-0 Grzegorz Bałucki 60 (karny)
DALIN:
Bierówka - Słonina, Kaczmarczyk, Leśniak, Talaga, G. Bałucki, Pyzio, Serafin (41 Cienkosz), Kamil Basista (70 Suder), Żądło (75 Krzysztof Basista), Dudek (70 Blecharczyk).
SKAWINKA: Hartabus  – Nęga, N. Piszczek, Sałek, Pałac – Witkowski, M. Krasuski, Kominiak, Michalec (40 Pijocha) – Gacki (60 Kaim), Wąsik (65 A. Nowak).

Dalin zdobył zwycięskiego gola z karnego, wyegzekwowanego przez Grzegorza Bałuckiego. W 65. minucie faulowany przed szesnastką był Basista, zdołał jednak dograć na skrzydło do Talagi, więc sędzia zastosował przywilej korzyści. Talaga wbiegł w pole karne, gdzie obrońca Skawinki Pałac popełnił przewinienie. Tym razem arbiter podyktował jedenastkę...

W I połowie oba zespoły miały po jednej znakomitej sytuacji. Szansy dla Dalinu nie wykorzystał Serafin, który uderzył z kilkunastu metrów z woleja, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Z kolei Kominiak ze Skawinki trafił z 25-30 m w poprzeczkę.

Po przerwie obie drużyny parę razy stworzyły zagrożenie pod bramką rywala, ale nie były to okazje stuprocentowe. Skawinka atakowała, a Dalin starał się grać z kontry. Zaraz na początku II połowy Gacki dostał świetne podanie od Pijochy, ale z 7 m trafił w boczną siatkę. Po stracie gola goście chcieli odrobić stratę, ale atakowali zbyt chaotycznie i właściwie nie potrafili oddać strzału na bramkę.

Mecz walki toczył się przy zmiennej pogodzie - słońce, wiatr, deszcz, śnieg...

Michał Sikora, trener Skawinki:

- W składzie zabrakło 10 zawodników z poprzedniej rundy i to miało duży wpływ na jakość naszej gry. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy sytuację na boisku, jednak nie potrafiliśmy zagrozić poważnie bramce gospodarzy, po przerwie do bramki sytuacja była podobna. Po utracie gola nerwy uniemożliwiły zawodnikom wykonanie składnej akcji. Dalin grając bardzo twardo i zdecydowanie wykorzystał szansę i wygrał mecz. Dzisiaj zapłaciliśmy za praktycznie całkowite przemeblowanie drużyny juniorów młodszych...