Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga
Krakus w trudnej sytuacji, ważne punkty Garbarni2010-06-15 22:12:00

Sytuacja Krakusa w MLJ po porażce z Garbarnią zrobiła się trudna, zwłaszcza że spadkiem dotkniętych zostanie aż sześć zespołów. Nowohucianie mogą się znaleźć wśród nich.

Krakus Nowa Huta -  Garbarnia Kraków 0-1 (0-0)

0-1 Kalicki 80
Sędziował Sebastian Krasny.
KRAKUS: Podstawa - Ryszawy, Kuligowski, Biela, Kulpa (60 Kowalski) - Kaczmarczyk, Doniec (62 Szymczak), Piwowarczyk, Żak (70 Kubuśka) - Fudali (77 Sapała), Kuziel.
GARBARNIA: Bruzda - Rojek, Piechówka, Wlazło, Kopeć - Jurecki (47 Dziwisz), Kasprzak, Stolarski, Mirończuk (62 Talkowski) - Kalicki, Kwit.

Trener drużyny gospodarzy, Stanisław Obszański, był niepocieszony, ale na wstępie dał wyraz niezadowolenia z powodu wczorajszego wyniku meczu Wisły z Górnikiem (2-3): - Jestem zdegustowany postawą trenerów z Wisły, że pozwolili swojemu zespołowi na tę porażkę...
A o meczu z Garbarnią powiedział krótko: - Nie mieliśmy za dużo sytuacji, najbardziej sprawiedliwy byłby remis.

Trener Garbarni, Stanisław Śliwa, był bardzo zadowolony z gry swojej drużyny i oczywiście wyniku: - Zespół pokazał się po przerwie z bardzo dobrej strony. Bezbłędnie zagrał cały blok defensywny, włącznie z bramkarzem Bruzdą. To właśnie on uruchomił wyrzutem piłki Kopcia, który w ostatniej minucie meczu przeprowadził daleki rajd, bodaj na 60 metrów. W końcu piłka dotarła do Kalickiego, który strzelił gola na wagę bardzo cennego zwycięstwa. Wcześniej miał Kalicki dwie inne szanse.