Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga
Juniorzy Sandecji w półfinałach MP2010-06-24 19:03:00 RK

Juniorzy młodsi Sandecji Nowy Sącz wygrali dziś ze Spartą Prudnik 3-1 i awansowali do półfinałów mistrzostw Polski. W pierwszym spotkaniu, przed trzema dniami, podopieczni trenera Janusza Świerada wygrali na wyjeździe 4-3.

Sandecja Nowy Sącz - Sparta Prudnik 3-1 (2-0)

1-0 Fałowski 18
2-0 Zawiślan 25
2-1 Cieśla 45
3-1 Szeliga 71

Sędziował Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów 100.
SANDECJA: Jacenik - Baran, Młynarczyk, Kulpa, Słaby - Leśniak, Wilk (70 Smaga), Zawiślan, Szeliga - Szczepański, Fałowski (65 Lupa).
SPARTA: Dudek - Cieśla, Dziwisz, Leśniowski, Masternak, Olszewski, Piwowarczyk, Rusnak, Serafin, Szotek, Zalewski oraz Płóciennik, Ryguc, Szymański.

W meczu rozegranym przy padającym deszczu na głównej płycie stadionu Sandecji gospodarze byli zdecydowanie lepsi od rywala i powinni wygrać w wyższych rozmiarach.

Pierwszy gol padł w 18. minucie. Po dograniu Szeligi z boku Fałowski celnie uderzył po ziemi z 8 metrów. Wkrótce było 2-0. Szczepański powalczył z obrońcami gości, odebrał im piłkę, zagrał do Fałowskiego, ten przytomnie przepuścił piłkę do Zawiślana, który płaskim strzałem strzelił z 14 metrów w dolny róg.

Pięć minut po przerwie gościom wyszła bardzo ładna kontra sfinalizowana przez Cieślę uderzeniem do pustej bramki. Trzeciego gola sądeczanie zdobyli w końcówce meczu. Leśniak dośrodkował z prawej strony, Szeliga główkował w słupek, po czym odbitą na środek bramki piłkę dobił, znowu głową, do siatki.

- Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, które mogło być wyższe
- powiedział Janusz Świerad, trener Sandecji. - Mieliśmy jak zwykle dość dużo sytuacji bramkowych. Zanim Fałowski strzelił na 1-0 miał trzy świetne okazje. Ponadto w pierwszej połowie gole mogli zdobyć Szeliga i Leśniak. Po przerwie dwóch szans nie wykorzystali Zawiślan i Szeliga, a jednej Fałowski. Sparta przeprowadziła jedną skuteczną kontrę zakończoną bramką. Pozostałe kontry gości kasowaliśmy zaraz za połową.

Przed meczem wiceprezes MZPN Jerzy Kowalski wręczył drużynie Sandecji puchar za zwycięstwo w Małopolskiej Lidze Juniorów młodszych.

A teraz z SMS Łódź

Kolejnym rywalem Sandecji będzie UKS SMS Łódź, który wyeliminował Lidera Włocławek (2-2 i 3-0). Pierwsze spotkanie odbędzie się w Łodzi w poniedziałek 28 czerwca, rewanż w Nowym Sączu - w czwartek 1 lipca. SMS jest uważany w tym roku za faworyta MP.