Strona główna > IO > Vancouver 2010
Drugie złoto Marii Riesch2010-02-27 00:37:00

Niemka Maria Riesch zdobyła swój drugi złoty medal w narciarstwie alpejskim, wygrywając dosyć pewnie slalom. Wcześniej triumfowała w superkombinacji. Jej słynna rodaczka, Rosi Mittermaier, też dwukrotna mistrzyni olimpijska (ale sprzed 34 lat) powiedziała o niej, że jej największym atutem jest nadzwyczajna siła psychiczna.

Maria Riesch ma szansę dokonać jeszcze więcej, ma dopiero 25 lat i na kolejnych igrzyskach może powiększyć swój medalowy dorobek.

Nie powiodło się siostrze Marii - Susanne. Po pierwszym przejeździe była czwarta, ale drugiego nie ukończyła.

Nie powiodło się też największej przyjaciółce Marii Riesch - Amerykance Lindsey Vonn, która ominęła bramkę w pierwszym przejeździe. Vonn, największa obecnie gwiazda narciarstwa alpejskiego, wprawdzie zdobyła dwa medale (złoto w zjeżdzie i brąz w supergigancie), ale aż trzech konkurencji na tych igrzyskach nie ukończyła... - To nie był mój dzień - powiedziała na mecie.

Zakopianka Agnieszka Gąsienica Daniel w I przejeździe miała problemy na górnym odcinku trasy, po błędzie prawie się zatrzymała. Do prowadzącej Niemki Marii Riesch straciła aż 6.31 sekundy i zajmowała dalekie 46. miejsce. W drugim przejeździe pojechała o wiele lepiej, miała od najlepszej, Austriaczki Marlies Schield, rezultat gorszy o 3.21 sekundy i awansowała o 11 lokat. Nawet jednak gdyby w obu swoich przejazdach traciła po 3 sekundy, to i tak zajęłaby dalekie miejsce (31.)...