Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > Liga Makroregionalna JM
Sandecja w końcu wygrała

Karpaty Krosno - Sandecja Nowy Sącz 0-1 (0-1)

0-1 Janczarzyk 15

SANDECJA: Piksa - Nowakowski, Tomaszek, Ciężobka, Garwol - Maślanka (56 Bukowy), Nowak, Kozak (78 Kulig), Wiktor (74 Szoma) - Maślejak (70 Radzik), Janczarzyk (65 Szczęsny).

W swoim szóstym meczu w Lidze Makroregionalnej Juniorów Młodszych Sandecja wreszcie odniosła zwycięstwo, 1-0 nad Karpatami w Krośnie. Do tej pory sądeczanie mieli na koncie aż 4 remisy i jedną porażkę, ale w sumie aż 5-krotnie grali na wyjazdach.

Zwycięska akcja nastąpiła w 15. minucie. Z kornera z prawej strony dośrodkował Nowak, a Janczarzyk z 5. metra skierował piłkę głową do siatki.

Pod koniec I połowy goście mieli podobną, może nawet lepszą, sytuację, ale tym razem Nowakowski - też głową - przestrzelił. Po przerwie sądeczanie dwukrotnie byli blisko podwyższenia prowadzenia. Najpierw Maślejak trafił w słupek. Natomiast pod koniec Radzik wykorzystał błąd obrońcy i bramkarza rywali, próbował strzelać, a gdyby odegrał do kolegi z zespołu, to ten miałby przed sobą pustą bramkę.

- Karpaty nie miały konkretnej okazji. Na małym, sztucznym boisku kontrolowaliśmy grę - powiedział Janusz Pawlik, trener juniorów Sandecji.