Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > Liga Makroregionalna JM
Szósty remis Sandecji2013-05-19 07:41:00

Sandecja zanotowała już szósty remis w Lidze Makroregionalnej Juniorów Młodszych. Mogła go uniknąć, bo rywale wyrównali w 80+3. minucie. - To już czwarty gol w tych rozgrywkach stracony przez nas w doliczonym czasie... - kręcił nosem Janusz Pawlik, trener sądeczan.

Sandecja Nowy Sącz - Korona Kielce 1-1 (1-0)

1-0 Nowak 20

1-1 ??? 80+3

SANDECJA: Piksa - Nowakowski, Tomaszek, Ciężobka, Garwol - Maślanka (77 Kulig), Kozak (75 Radzik), Brdej, Wiktor (41 Bukowy) - Maślejak (67 Szczęsny), Nowak.

Do przerwy było dobrze. W 20. minucie Garwol zagrał prostopadłą, górną piłkę między obrońców gości, a Nowak wbiegł w tempo w pole karne i zewnętrzną częścią stopy uderzył do siatki obok bramkarza. Doskonałej okazji nie wykorzystał Nowakowski, który stał metr od bramki i zamiast tylko dołożyć nogę, to chciał najpierw przyjąć futbolówkę, w efekcie zdążyli mu ją wybić rywale.

W II połowie gospodarze mieli dwie dobre okazje do podwyższenia prowadzenia. Sam na bramkę pędził Nowak, ale ostatecznie dogonili go obrońcy kieleccy; w drugim przypadku ten sam zawodnik zdecydował się na strzał, choć chyba lepiej było dograć do będącego na lepszej pozycji Maślejaka.

Pod koniec Korona bardzo mocno przycisnęła spychając miejscowych do obrony. W 3. minucie doliczonego czasu goście wyrównali po... strzale rozpaczy, z niemal połowy boiska. Uderzona z woleja piłka wpadła pod poprzeczkę nad zaskoczonym bramkarzem.

- Sami sobie jesteśmy winni, gdybyśmy strzelili wcześniej na 2-0, nie byłoby takiej niemiłej niespodzianki na koniec. Brakuje nam konsekwencji w grze, nie umiemy postawić kropki nad i. A dziś na domiar złego graliśmy w zasadzie bez napastników, bo kontuzjowani są Janczarzyk i Cetnarowski - powiedział trener Pawlik.