Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > Liga Makroregionalna JM
Koniec udanego roku szkolnego w SMS2013-06-29 08:40:00

28 czerwca w Szkole Mistrzostwa sportowego w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.


- Zakończyliśmy rok szkolny bardzo miłym akcentem. Nasi uczniowie, którzy grają w Cracovii i Wiśle Kraków odnieśli ogromne sukcesy. Wisła zdobyła mistrzostwo Polski w juniorach młodszych, natomiast Cracovia zdobyła trzecie miejsce w kraju w kategorii juniorów starszych - powiedział Mirosław Gilarski, dyrektor SMS.


Szkoła Mistrzostwa Sportowego odniosła również sukces w ogólnopolskim turnieju Coca Cola CUP. Reprezentacja szkoły z ulicy Szablowskiego zajęła ósme miejsce w największym turnieju w Polsce.


Uczniowie szkoły grają w pierwszych drużynach Cracovii i Wisły Kraków. Drużyny juniorskie, w których występują podopieczni SMS-u uplasowały się na czołowych miejscach w małopolskich ligach.


- Nasi uczniowie odnosili również indywidualne sukcesy, Kamil Kłosowski został mistrzem Polski w karate oyama oraz wicemistrzem Europy karate - powiedział Piotr Kocąb, zastępca dyrektora ds. sportowych SMS.


- W minionym roku szkolnym odnosiliśmy sukcesy nie tylko na arenie sportowej. Uczniowie szkoły zostali nagrodzeni w finale wojewódzkim konkursu "Dramatyczne losy Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1943-1944”. Dzięki tej wygranej omal nie otrzymali indeksów na Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II - dodał dyrektor Gilarski.


W przemówieniu do uczniów szkoły Piotr Kocąb zwrócił uwagę, iż piłkarze nie mogą cieszyć się zbyt długo z wygranej. Trzeba od razu zacząć myśleć o następnym meczu.


- To prawda, zakończyliśmy ten rok szkolny z wieloma sukcesami. Jednak teraz musimy przystąpić do jeszcze cięższej pracy, aby osiągnąć jeszcze większe sukcesy - podsumował Mirosław Gilarski.


Piotr Czajowski/SMS


dscn7252.jpg
dscn7232.jpg
dscn7203.jpg
dscn7170.jpg


WIADOMOŚCI

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty