Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > Liga Makroregionalna JM
Małopolska na remis z Lubelskiem2013-05-07 22:34:00

Rozpoczęła się runda rewanżowa w rozgrywkach młodzieżowych o Puchary PZPN. Dwie drużyny Małopolski grały w Poniatowej z reprezentacjami Lubelskiego ZPN. Rocznik 97 wygrał 1-0, a rocznik 98 nieoczekiwanie przegrał 0-1.


16-latkom z Małopolski brakuje do zapewnienia sobie awansu do finałów ogólnopolskich tylko punktu. Szansa na jego zdobycie nadarzy się za dwa tygodnie w meczu z outsiderem grupy - zespołem Świętokrzyskiego ZPN.


Reprezentacja 15-latków niespodziewanie przegrała 0-1 i spadła z 1. na 2. miejsce w tabeli. Jeśli za dwa tygodnie wygra ze Świętokrzyskiem, to wystąpi w krajowym turnieju finałowym, który zostanie rozegrany w Nowym Sączu, Barcicach i Kamionce Wielkiej na przełomie czerwca i lipca br.

Puchar im. Kazimierza Deyny - rocznik 1997

IV

Lubelski ZPN - Małopolski ZPN 0-1 (0-0)

0-1 Mateusz Przesławski (karny)

MAŁOPOLSKA: Frątczak (60 Kociołek) - Pasionek, Chochołek (41 Tomaszewski), Król, Kubis - Surma (55 Bolek), Więcławek (60 Kiebzak), Przesławski, Jacak (65 Gaudyn) - Wójcik, Siedlik.


- Wystąpiliśmy w bardzo okrojonym składzie, brakowało aż siedmiu zawodników, których zatrzymały kontuzje bądź... bierzmowanie. Musieliśmy w ostatniej chwili dokooptować paru graczy, Tomaszewskiego z Garbarni, Bolka i Gaudyna z Wisły. A i tak pojechało nas tylko szesnastu - mówi trener Grzegorz Dąbrowski, który wraz z Krystianem Paciem prowadzi małopolską reprezentację.


W I połowie zdecydowanie lepiej prezentowali się gospodarze, zwłaszcza fizycznie. Po 40 minutach mogło być nawet 3-0 dla Lublina, ale doskonale bronił Frątczak. To dzięki niemu Małopolanie nie stracili ani jednej bramki.


- Po przerwie rywale chyba "siedli" wydolnościowo, a u nas weszło kilku świeżych zawodników, którzy dali nową jakość - Tomaszewski z Garbarni, Kiebzak z Cracovii czy Bolek z Wisły. Zwycięskiego gola zdobyliśmy z karnego wykonanego przez Przesławskiego, a podyktowanego za faul obrońcy gospodarzy na Bolku, który dostał prostopadłe podanie i wychodził na czystą pozycję. W ostatnich sekundach przeciwnicy mieli świetną okazję, ale Kociołek obronił nam wygraną - zakończył trener Dąbrowski.


Podkarpacki ZPN - Świętokrzyski ZPN 2-1


1. Małopolski ZPN         4   10   13-4

2. Lubelski ZPN             4     7     7-5

3. Podkarpacki ZPN      4     6    8-10

4. Świętokrzyski ZPN    4     0     3-12


23 maja: Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN, Lubelski ZPN - Podkarpacki ZPN

Puchar im. Jerzego Michałowicza - rocznik 1998

IV

Lubelski ZPN - Małopolski ZPN 1-0

MAŁOPOLSKA: Boruch - Chmielowski (46 Kociołek), Dyląg, Górecki, Smoleń (65 Gądek), Węglowski, Pietrzyk, Szcząber (40 Szczepański), Czarnecki, Świątek (50 Żaba), Handzlik (40 Tymoszuk). 

Zespół Małopolski miał przewagę, atakował, stwarzał sytuacje, ale grał bardzo nieskutecznie. Goście nijak nie mogli pokonać bramkarza Leona Otchenashenko z Wisły Puławy, skądinąd reprezentanta Polski. A na 10 minut przed końcem miejscowi skutecznie skontrowali i niespodziewanie zdobyli pierwsze punkty...


Podkarpacki ZPN - Świętokrzyski ZPN 1-0


1. Podkarpacki ZPN      4   7   4-3

2. Małopolski ZPN         4   7   3-2

3. Świętokrzyski ZPN    4   5   5-5

4. Lubelski ZPN             4   3   2-4


23 maja: Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN, Lubelski ZPN - Podkarpacki ZPN


RST


pac dabrowski_9955.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty