Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > Liga Makroregionalna JM
Wisła zagra o mistrzostwo z Zawiszą2013-06-23 18:23:00

Juniorzy młodsi Wisły Kraków zagrają we wtorek o mistrzostwo Polski z Zawiszą Bydgoszcz. Podczas turnieju finałowego, odbywającego się na Podkarpaciu, oba zespoły odniosły dziś zwycięstwa. Biała Gwiazda pokonała Polonię Warszawa 2-1.


Sójkowa: Wisła Kraków - Polonia Warszawa 2-1 (0-1)

0-1 Adam Ryczkowski 40

1-1 Kamil Kuczak 70

2-1 Kamil Kuczak 73

WISŁA: M. Zając - Dziubas, Gulczyński, Kujawa, Janur (50 Skrobowski) - Kuczak, Kuźba (70 Chlebowski), Mordec, Marszalik (75 M. Zając) - Wąsikowski (60 Handzkik) - Wójcik (80 Maziarka).


Przez pierwsze pół godziny lepsza była Biała Gwiazda, ale przewagi nie potrafiła udokumentować chociaż jednym golem. Zabrakło skuteczności. W końcówce I połowy do głosu doszła Polonia, spychając krakowian do defensywy. Tuż przed przerwą warszawianie sprytnie rozegrali stały fragment, wiślacy zdrzemnęli się w murze, w efekcie poszło podanie do boku wykończone celnym strzałem przez Ryczkowskiego.


Na początku drugiej odsłony nadal ton grze nadawali juniorzy ze stolicy, ale mniej więcej od 60. minuty inicjatywę przejęła Wisła. W sytuacjach "sam na sam" Kuczak i Handzlik trafili w bramkarza, ale w końcu bramka polonistów została odczarowana. Kuczak dostał podanie od Marszalika, minął obrońcę i uderzył w "długi" róg. Trzy minuty później znów znalazł drogę do siatki, tym razem w zamieszaniu dołożył nogę. Kuczak ma szansę na koronę króla strzelców, w tym turnieju zdobył już w sumie cztery gole.


- W sezonie ligowym mało strzelał, ale teraz, we właściwym momencie, się odblokował - chwali swego podopiecznego trener juniorów Wisły, Jacek Matyja. - We wtorek naszym rywalem w meczu o tytuł będzie Zawisza. Widziałem dziś ten zespół w mecz z Gwarkiem. Gra toczyła się w warunkach wodnych, podobnych do tych z mistrzostw świata w 1974 roku. Bydgoszczanie przewyższają nas warunkami fizycznymi, ale moim zdaniem ustępują nam piłkarsko. Będziemy walczyć o zwycięstwo - zapowiada trener Matyja.


W drugim meczu:

Kamień: Zawisza Bydgoszcz - Gwarek Zabrze 2-1


1. Wisła Kraków               2  4  4-3

2. Zawisza Bydgoszcz     2  4  3-2

3. Gwarek Zabrze             2  1  3-4

4. Polonia Warszawa      2  1  2-3


Wtorek, 25 czerwca

Kamień, godz. 11.00: Polonia Warszawa - Gwarek Zabrze

Jeżowe, godz. 11.00: Zawisza Bydgoszcz - Wisła Kraków


st
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty