Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > Liga Makroregionalna JM
Trzech spadkowiczów z MLJS2013-04-11 23:34:00

Prezydium Zarządu MZPN postanowiło dziś wieczorem, że z Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych spadną w tym sezonie trzy drużyny zamiast - jak wstępnie zakładał regulamin rozgrywek - czterech.


Decyzja ta wiąże się z powstaniem Centralnej Ligi Juniorów, w której w sezonie 2013/2014 będą występować trzy zespoły z Małopolski - Sandecja Nowy Sącz i Cracovia oraz mistrz ligi małopolskiej w rundzie wiosennej 2013 (aktualnie prowadzi Wisła Kraków przed SMS-em Kraków).


Prezydium Zarządu MZPN podjęło również decyzję, że Małopolska Liga Juniorów Starszych będzie się składała w sezonie 2013/14 z 14 drużyn. Wielce prawdopodobne, że zwycięzca MLJS za rok będzie jednak mógł awansować do CLJ bez względu na to kto z tej nowej ligi spadnie (aktualnie obowiązujący regulamin zakłada, że z każdej grupy CLJ spadają dwa zespoły, a zastępują je zespoły z tego samego regionu). Podczas środowego spotkania w PZPN, z udziałem prezesów bądź wiceprezesów ZPN-ów oraz regionalnych szefów szkolenia, zaopiniowano pozytywnie zmianę regulaminu mówiącą o spadku z grupy makroregionalnej CLJ czterech drużyn i awansie czterech mistrzów regionów. Nie wiadomo jednak, czy zarząd PZPN zatwierdzi taką poprawkę.


Jeśli chodzi o  Małopolską Ligę Juniorów Młodszych, to zmian na razie nie ma. Spadają w tym sezonie ostatnie cztery zespoły. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnym sezonie utrzymana zostanie Liga Makroregionalna w tej kategorii wiekowej - podobnie jak teraz osiem najlepszych drużyn z czterech regionów Polski południowo-wschodniej rywalizowałoby wiosną 2014.


ST
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty