Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > Liga Makroregionalna JM

2-2 Jakub Sołdecki 36

3-2 Maciej Skwara 50

KARPATY: Jucha – Świętnicki (41 Skwara), Kolbusz, Świerk, Mazur – Ryglewicz (41 Telesz), Kozubal (41 Rutyna), Pietruś, Farbaniec (67 Paradysz) – Musialik, Kozioł (78 Wójcik).

BKS LUBLIN: Żuber - Wiech, Kowalczyk, Łaska, Sosnowski, Wrzesiński, Zagórski, Popiołek, Pomarański, Gładosz (Olszewski), Sołdecki.

Gospodarze objęli prowadzenie po wrzutce z kornera, niepilnowany Ryglewicz głową skierował piłkę do bramki. Po kwadransie BKS wyrównał. z lewej strony dośrodkował Pomarański, a Sołdecki dopełnił formalności. Zaraz po wznowieniu gry zawodnicy Karpat przeprowadzili atak i zdobyli drugiego gola. Futbolówka wybijana przez obrońcę gości odbiła się od zawodnika z Krosna i wylądowała na wprost bramki BKS, gdzie był tylko Kozioł, który strzelił obok interweniującego Żubera.

Wkrótce BKS uzyskał przewagę. Najpierw strzał Pomarańskiego wybił z linii bramkowej obrońca Karpat, a chwilę później po dośrodkowaniu Pomarańskiego Sołdecki wymanewrował kilku zawodników gospodarzy i mocnym strzałem w "okienko" wyrównał. Lublinianie mieli jeszcze przed przerwą trzy znakomite okazji, ale nie zostały wykorzystane przez Sołdeckiego, Gładosza i Wrzesińskiego. Pierwsza, emocjonująca, połowa zakończyła się wynikiem 2-2.

Po przerwie wszyscy spodziewali się ataku BKS. Ten jednak nie nastąpił, za to drużyna z Krosna poczynała sobie coraz śmielej i po szybkim kontrataku zdobyła gola na 3-2. Piłka po strzale Skwary odbiła się od obrońcy gości i wpadła pod porzeczkę bramki Żubera. BKS próbował odrobić straty, szansę miał Popiołek ale strzelił prosto w bramkarza. Potem jednak coraz częściej dochodzili do głosu miejscowi. Po jednej z akcji sędzia podyktował rzut karny. Żuber obronił strzał zawodnika Karpat, a dobitka była niecelna.

BKS miał jeszcze szansę na wyrównanie kiedy po kontrataku Pomarański trafił w poprzeczkę. Później jednak krośnianie kontrolowali grę i wygrali mecz.