Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > IV liga (Małopolska)

4-1 Waksmundzki 68
Sędziował Z. Siemiński z Tarnowa.

LUBAŃ: Gawron – Górecki, Gąsiorek, Babik, Potoczak (80 Firek), Sral (89 Ojrzanowski), Krzystyniak (55 Hałgas), Kurnyta, Kowalczyk (50 Komorek), Waksmundzki, Pietrzak.
OLKUSZ: Nawara – Kańczuga, Banyś (85 Wałowicz), Tomsia, Kulawik, Będkowski, Czechowski, Walnik (60 Juszczyk), D. Przybyla, M. Przybyla (46 Kozioł), Chabinka.

Nowy sponsor maniowian - ZEW Niedzica SA - przynosi im szczęście. Od momentu, kiedy objął nad nimi pieczę, jedyny przedstawiciel Podhala w tej klasie rozgrywkowej gra jak z nut. Powiedzieć że wygrywa to mało, on po prostu gromi rywali. A i tak - jak twierdzi szkoleniowiec i kierownik drużyny – to najmniejszy wymiar kary jaki spotykał ich przeciwników.
W niedzielę było podobnie. Lubań odprawił olkuszan z bagażem czterech goli, a mógł z co najmniej dwukrotnie większym. Zabrakłoby miejsca, aby wymienić wszystkie zmarnowane okazje. Odnotujmy tylko dwie – niewykorzystany rzut karny przez Kurnytę w 50 minucie oraz poprzeczkę z 80 minuty z nieskuteczną dobitką. Goście jedynie 10 minut posiadali optyczną przewagę.

Jak padały gole?
1-0 – dośrodkowanie Waksmundzkiego z rzutu rożnego wprost pod nogi Srala, a ten wepchnął futbolówkę za linię bramkową;
2-0 – rajd Pietrzaka ze środka boiska i w sytuacji sam na sam trafił w długi róg bramki. Akcja i gol – palce lizać;
3-0 – wrzutka Pietrzaka na pole karne, a tam świetnie znalazł się Waksmundzki;
3-1 – moment rozluźnienia gospodarzy. Dośrodkowanie na bramkarza, ale przed nim stał pozostawiony bez opieki Czechowski i nie mógł nie trafić do „pustaka”;
4-1 – po rzucie wolnym zrobiło się zamieszanie na polu karnym gości. Piłka wróciła na szesnastkę, a stamtąd Waksmundzki trafił do bramki. Nim futbolówka zatrzepotała w siatce, odbiła się jeszcze od słupka.