Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > IV liga (Małopolska)
Libiążanie przeważali, ale przegrali2010-07-17 22:03:00

W towarzyskim meczu piłkarskim Górnik Libiąż, który awansował do III ligi piłkarskiej, przegrał dziś na wyjeździe z GKS Tychy 0-1.

GKS Tychy - Górnik Libiąż 1-0 (0-0)

Górnik Libiąż:
I połowa:
Księżarczyk - D. Adamczyk, Ł. Adamczyk, Kania, Ząbek - testowany, testowany, Pactwa, testowany, - Niewiedział, testowany.
II połowa: Księżarczyk - Ficek, Nahle, Szafran, Hejnowski – testowany, testowany, Szlęzak, testowany - testowany, testowany.

W dzisiejszym spotkaniu rozegranym w Tychach z GKS-em, Górnik zagrał naprawdę przyzwoicie, jednak nie potwierdził tego golem.

W pierwszej połowie optyczną przewagę posiadali gospodarze, lecz gra toczyła się głównie w środku pola. Zawodnicy jednej i drugiej drużyny stworzyli sobie parę sytuacji podbramkowych.

W drugiej połowie Libiąż osiągnął przewagę. Kilka razy kotłowało się pod bramką GKS-u, lecz Magaczewski albo świetnie bronił albo libiążanie strzelali nad poprzeczką.

Bramkę goście stracili w niegroźnej sytuacji, gdy piłkę w rękach miał już prawie Jakub Księżarczyk. Minął się jednak z nią, co wykorzystał testowany w Tychach Krzysztof Zaremba (były gracz m.in. Beskidu Andrychów), który sprytnym strzałem posłał piłkę do siatki.

Trener Górnika Wojciech Skrzypek dał szansę dziewięciu testowanym zawodnikom. Na nazwiska przyjdzie pora po następnych meczach. Na pewno sporym wzmocnieniem będzie obrońca Konrad Szafran.

Trener Wojciech Skrzypek o meczu:
- Bramkę straciliśmy na własne życzenie w wyniku nieporozumienia bramkarza z obrońcami. Poza tym Tychy nie stworzyły sytuacji bramkowej. Nasi zawodnicy mieli trzy "setki", ale bramkarz rywali był górą.