Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > IV liga (Małopolska)
Tylko dwa ciosy dla Skawy, a mogło być wiele

Skawa Wadowice - Olimpia Wojnicz 0-2 (0-0)

0-1 Ulas 54

0-2 Ulas 72

Sędziował: Sławomir Steczko (Kraków). Żółte kartki: Pytel, K. Kuzia, S. Palmirski – Gleń, B. Janicki. Czerwona kartka: B. Janicki (66, niesportowe zachowanie). Widzów 100.
SKAWA: Konrad Krawczyk – Bednarz, S. Palmirski, Bańdura, P. Dyrcz - K. Dyrcz (55 J. Curzydło), Pytel (46 Gęboliś), Jagiełka, K. Kuzia – M. Kuzia (80 Głuszek), Gaudyn (73 Kondak).
OLIMPIA: Zapała – Moryc, Góral, Barwacz, Gleń - M. Janicki (85 Karol Krawczyk), Krauze (74 Nosek), Kurzawski (53 Duda), B. Janicki – Ulas, Pachota (62 Malisz).

Aż dziw, że Olimpia wygrała tylko 2-0. Znajdująca się w coraz trudniejszej sytuacja Skawa, nie miała wiele do powiedzenia  w całym meczu. Goście powinni prowadzić już w pierwszej połowie, nawet trafili do siatki, ale sędzia uznał, że Gleń skorzystał ze spalonego. Bramkowo powinno się skończyć spotkania Ulasa z Krawczykiem z 35 min, ale napastnik Olimpii tej szansy nie wykorzystał. Za to zabłysnął po przerwie, zdobywając oba gole. Szans wojniczanie mieli jeszcze kilka  - np M. Janicki trafił w słupek, a Krauze  nie trafił do pustej bramki, ale wyraźnie nie chcieli bardziej dobijać tonącej w kłopotach Skawy .