Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > IV liga (Małopolska)

LKS Mogilany - Olimpia Wojnicz 3-0 (1-0)

1-0 Stypuła  17
2-0 Michalski 71
3-0 Michalski 82

Sędziował: Dawid Pająk (Wadowice). Żółte kartki: Karski - Morys, Malisz, Ulas. Widzów: 50.
Mogilany: Talaga - Łopata, Jurkowski, Kroczek, Galos - Cygan (69 Zieliński), Ciężarek (86 Karski), Ptaszek (71 Suszek), Żuk - Zubel, Stypuła (64 Michalski).
Olimpia: Zapała - Morys, Góral, Barwacz, Gleń (86 Michałek) - Janicki, Krauze, Malisz (70 Nosek), Kurzawski - Ulas, Pachota (55 Krawczyk).

Mecz rozgrywany w przenikliwym chłodzie zakończył się wyraźnym zwycięstwem gospodarzy. W pierwszej połowie na boisku panował chaos, a zawodnicy obu drużyn nie wypracowali sobie zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Skuteczny okazał się strzał Stypuły, po którym piłka odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do bramki, dzięki czemu Mogilany prowadziły do przerwy 1-0.

Po zmianie stron Olimpia próbowała podjąć walkę, ale to tylko pogorszyło jej sytuację. Mogilany wyprowadzały szybkie kontry, a na boisku brylował szybki Michalski, który, mimo iż grał od 64 minuty, mógł strzelić kilka goli. Skończyło się na dwóch trafieniach i Mogilany zasłużenie wygrały swój pierwszy mecz na wiosnę.