Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > IV liga (Małopolska)
Kłos nie powstrzymał Małopolski2010-05-03 20:47:00 RK

Piłkarska reprezentacja amatorska Małopolski, przygotowująca się do sierpniowego turnieju półfinałowego UEFA Regions' Cup, przeszła pierwszy tegoroczny sprawdzian. Dziś w Kutnie pokonała drużynę Łódzkiego ZPN 2-0.

Małopolskę reprezentowali zawodnicy z klubów III i IV ligi. Zespół rywali tworzyli piłkarze z II-ligowego Pelikana Łowicz i Sokoła Aleksandrów Łódzki oraz III-ligowego MKS Kutno, a w I połowie gościnnie zagrał także były reprezentant Polski Tomasz Kłos (37 l.), który już zakończył karierę sportową.

- Nasza wygrana była bezdyskusyjna, mieliśmy więcej z gry i stworzyliśmy więcej sytuacji bramkowych
- mówi Michał Królikowski, który wraz z Tadeuszem Piotrowskim jest trenerem drużyny Małopolski. - Rywale tylko na początku mieli inicjatywę, po błędzie Waksmundzkiego ich zawodnik wychodził na czystą pozycję, ale piłkę zdołał zablokować Pilch. Poza tym oddali strzał w słupek. Z naszej strony okazje mieli między innymi Handzlik z Kiwackim, a po przerwie Przeniosło i dwukrotnie Handzlik.

Jak padły bramki?
Prowadzenie dla Małopolski to zasługa Kiwackiego, który "wyjechał" sam i mając przed sobą bramkarza pokonał go techniczną podcinką. Przy drugim golu asystę zaliczył Zubel, który wymanewrował obrońcę, po czym obsłużył Przeniosłę, który z 8 metrów dopełnił formalności.

Kolejnym sprawdzianem reprezentacji amatorskiej Małopolski będzie mecz w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja), który zostanie rozegrany w środę 26 maja.

Łódzki ZPN - Małopolska (amatorzy) 0-2 (0-1)

0-1 Kiwacki 30
0-2 Przeniosło 82
MAŁOPOLSKA
I połowa
: Żylski (Garbarnia) - Buczek (Bochnia), Pilch (Dalin), Pluta (Garbarnia), Przeniosło (Garbarnia) - Waksmundzki (Lubań M.), Lewiński (Puszcza), Tabak (Szreniawa NW), Handzlik (Bochnia) - Kiwacki (Szreniawa NW), Pietrzak (Lubań M.).
II połowa: Bomba (Poprad) - Drobny (Orkan), Szewczyk (Garbarnia), Pluta (Garbarnia), Orłowski (Puszcza) - Handzlik (Bochnia), Lewiński (Puszcza), Chodźko (Garbarnia), Ślęzak (Janina), Przeniosło (Garbarnia) - Zubel (Puszcza).

Stadion w Kutnie - imienia Henryka Reymana

Przed meczem odbyła się uroczystość nadania Stadionowi Miejskiemu w Kutnie imienia Henryka Reymana, legendarnego piłkarza i bohaterskiego żołnierza. Miała ona podniosły charakter, wzięły w niej udział władze miasta, przedstawiciele duchowieństwa. Rodzinę Reymana reprezentował jego siostrzeniec Janusz Tomaszewski. Obecny był także prezes MZPN Ryszard Niemiec.