Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > A klasa (Myślenice)
Hat-trick Bogdana Sargi, Pasternik gromi Cyrhlę 6-0

Cyrhla Krzczonów - Pasternik Ochojno 0-6 (0-3)

Sędziował Paweł Baran (Myślenice). Żółte kartki: Hanuszek, Rusnak - Nikolin, Brożyna. Widzów 80.
CYRHLA:
J. Pieron - Chęć, Hanuszek, Pawlik (50 Gracz), Kmiecik - Bednarz, R. Pieron, Tajs, Rusnak, Mirek - Włodarczyk.
PASTERNIK: Leśniak (75 Dzięgiel) - Ł. Sikora II (70 Guzik), M. Sarga II, Nikolin, Stachura - Buraczek (60 Brożyna), Ł. Sarga, Grudzień, Stypuła - M. Sarga I, B. Sarga.

Obie drużyny w ostatniej kolejce przegrały swoje mecze. Cyrhla poległa w Kornatce z Rokitą 3-6, natomiast piłkarze z Ochojna na własnym (nowym) stadionie ulegli Clavii 0-3. Tak więc obie drużyny za wszelką cenę chciały zdobyć w tym meczu komplet punktów, ale udało się to tylko  zespołowi gości. Ale od początku...
Piłkarze Cyrhli przed meczem odebrali puchar Fair Play za poprzedni sezon, natomiast miejscowi trampkarze za awans do I ligi juniorów, gr. Myślenice.
Od początku na boisku dominował zespół gości. Piłkarze z Ochojna raz po raz szturmowali bramkę Cyrhli, ale z ich ataków nic nie wynikało. Co więcej, to miejscowi mogli objąć prowadzenie w 15. minucie po solowej akcji najlepszego tego dnia w zespole Cyrhli, Włodarczyka. Ten będąc w sytuacji sam na sam z młodym bramkarzem Pasternika strzelił wprost w niego. Po chwili goście objęli prowadzenie, a strzelcem bramki z najbliższej odległości okazał się Bogdan Sarga. Przed przerwą goście jeszcze dwukrotnie pokonali Pierona i mecz był już praktycznie rozstrzygnięty. Po zmianie stron Pasternik zdobył jeszcze 3 bramki, w tym dwie z rzutów karnych. Pod koniec meczu ambitnie grający gospodarze mogli zdobyć honorową bramkę, ale strzał z rzutu wolnego Hanuszka świetnie obronił wprowadzony wcześniej na boisko rezerwowy golkiper Pasternika - Dzięgiel.