Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > A klasa (Myślenice)
Udany obóz Orła Myślenice2010-03-14 17:44:00

W dniach 11-14 marca drużyna seniorów Orła Myślenice przebywała na zgrupowaniu w górskiej miejscowości Łopuszna koło Nowego Targu. Czterodniowy obóz miał na celu zintegrowanie drużyny i zamierzony cel został osiągnięty. W ośrodku NATANAEL podopieczni Marka Dragosza mieli świetne warunki mieszkalne oraz saunę, jacuzzi z hydromasażem oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią do treningów. Na zakończenie obozu Orłowcy rozegrali sparing z lokalną Przełęczą Łopuszna wygrywając 8-4.

Przełęcz Łopuszna - Orzeł Myślenice 4-8 (1-2, 2-0, 1-6)

Bramki dla Orła: Ostrowski 26, 80, Lech 19, 74, B. Łętocha 63 (k), Karpeta 68, samobójcza 82, P. Łętocha 89
Skład Orła:
I tercja: Pajka - Ferlak, Mikołajczyk, Bała, Kucharczyk - Ostrowski, Kański, Ślusarz, Święch - P. Łętocha, Lech
II tercja: Pajka (Filipiec) - Kucharczyk, Kasprzyk, Bała, Lesiński - Karpeta, Kański, B. Łętocha, Święch - P.  Łętocha, Żak
III tercja: Filipiec - Ferlak, Kasprzyk, Mikołajczyk, Lesiński - Ostrowski, B. Łętocha, P. Łętocha, Karpeta - Ślusarz, Lech

Mecz był rozgrywany trzy razy po trzydzieści minut, gdyż trener Dragosz chciał dać szansę gry po 60 minut każdemu z dostępnych zawodników. Warto podkreślić, że mecz był rozgrywany w bardzo ekstremalnych warunkach - na 30-centymetrowej pokrywie śniegu w związku z czym w wielu sytuacjach rządził przypadek.

Pierwsza tercja rozpoczęła się niefortunnie dla zawodników Orła, gdyż po kontrataku napastnik Przełęczy w sytuacji sam na sam z Pajką skierował piłkę do siatki. W odpowiedzi Lech wykorzystał podanie z głębi pola doprowadzając do remisu, a chwilę później dośrodkowanie Święcha z rzutu rożnego świetną główką wykończył Ostrowski. Druga tercja była najgorsza w wykonaniu Myśleniczan - podopiecznym trenera Dragosza nie udało się strzelić gola, a ostatnich minutach stracili dwie bramki przez co po 60 minutach gry było 3-2 dla gospodarzy.

W trzeciej tercji przyjezdni byli jednak bezlitośni i w ciągu trzydziestu minut trafili do siatki rywali aż sześciokrotnie. Strzelanie rozpoczął kapitan zespołu juniorów B.Łętocha, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Lechu. Dla popularnego Kany był to pierwszy gol w seniorskim futbolu. Na 4-3 podwyższył Karpeta wykorzystując świetne podanie Ostrowskiego, a piąta bramka to majstersztyk w wykonaniu Orła - po szybkiej akcji i kilku podaniach z pierwszej piłki Lech nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce z najbliższej odległości.

W końcówce najpierw swoje drugie trafienie dołożył Ostrowski, potem naciskany przez P.Łętochę rywal strzelił bramkę samobójczą, a w międzyczasie zawodnicy Przełęczy Łopuszna zmniejszyli straty strzelając swojego czwartego gola. Wynik meczu na 8-4 w ostatnich minutach ustalił P.Łętocha.