Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > A klasa (Myślenice)

Orzeł Myślenice - Tempo Rzeszotary 4-0 (2-0)

1-0 Kański 21

2-0 Mistarz 38

3-0 Kański 68

4-0 Żak 80

Sędziowali: Gerard Teper oraz Paweł Baran i Grzegorz Bochenek. Czerwona kartka: Chlistała (uderzenie rywala w twarz). Widzów 800.
ORZEŁ
: Pajka - Gracz, Ostrowski, Mikołajczyk, Bała - Ferlak (80 Pietrzyk), Kański, Ślusarz, Święch (82 Wilk) - P. Łętocha (60 Lesiński), Mistarz (79 Żak).

Mecz trzeciej kolejki myślenickiej A klasy z Tempem Rzeszotary zawodnicy Orła Myślenice zagrali charytatywnie dla czteroletniego Mateusza, który urodził się ze złożoną wadą serca. Całkowity dochód z tej imprezy został przeznaczony na leczenie tego chłopczyka. Cała akcja udała się perfekcyjnie począwszy od pogody, poprzez wynik (zwycięstwo Orła 4-0), po ludzi, którzy swoją obecnością wsparli akcję.
Cała impreza rozpoczęła się od towarzyskiego meczu żaczków Orła Myślenice, którzy między sobą rozegrali krótką gierkę na zmniejszonym boisku. Potem na placu gry zjawiła się ekipa seniorów, która chciała zaprezentować się jak najlepiej przed tak liczną publicznością - mecz Orła z Tempem oglądało około 800 osób!

Przed rozpoczęciem spotkania Mateuszek otrzymał drobne upominki od kapitanów drużyn juniorskich Orła, a następnie rozpoczął się bój seniorów o ligowe punkty. Od pierwszych minut zarysowała się delikatna przewaga podopiecznych trenera Marka Dragosza. Już w 10. minucie wynik mógł otworzyć Kamil Ostrowski, który zdobył bramkę z wolnego, jednak arbiter gola nie uznał.

W kolejnej akcji gospodarze wyszli na prowadzenie po tym jak z prawej strony dośrodkował Święch, a strącona przez Kańskiego piłka odbiła się od interweniującego obrońcy Tempa i wpadła do siatki. Jeszcze przed przerwą na 2-0 podwyższył Mistarz, który dobił piłkę do pustej bramki, po tym jak strzał P. Łętochy sparował bramkarz przyjezdnych.
Po zmianie stron Orzeł wciąż był stroną dominującą, jednak bramką udokumentować to zdołał dopiero w 68. minucie kiedy dwójkową akcję Święcha z Kańskim celnym strzałem zakończył ten drugi. Rywali dobił w 80. minucie Żak, który w swoim pierwszym kontakcie z piłką wykorzystał podanie Bały i przelobował Chlistałę.
Wyborną szansę na dobicie gości z Rzeszotar piątą bramką miał Ostrowski, który egzekwował rzut karny po faulu na Święchu, jednak piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką. W końcówce presji nie wytrzymali goście i na boisku zaczęło się dziać trochę nieprzyjemnie. Za uderzenie w twarz Wilka z boiska wyleciał golkiper Tempa, a na podobne kary zasłużyło kilku innych zawodników, którzy bez piłki odpychali zawodników Orła.

W przerwie meczu odbyła się licytacja różnego rodzaju gadżetów, z których dochód przeznaczony został na leczenie wady serca Mateuszka. Licytację przeprowadził zaprzyjaźniony z Orłem Myślenice brat Bartymeusz, a sprzedawane były między innymi koszulki i piłki Wisły Kraków z autografami zawodników.
Działacze Orła dziękują wszystkim gościom przybyłym na mecz, gdyż swoją obecnością okazali swą dobroć pomagając potrzebującemu chłopczykowi. Podziękowania także dla sponsorów, którzy pomogli rozreklamować akcję, a także dla burmistrza Macieja Ostrowskiego, senatora Stanisława Bisztygi i posła Marka Łatasa za to, że wsparli pomysł i zaszczycili swoją obecnością.
Źródło: lksorzel.prv.pl