Strona główna > IO > Vancouver 2010 > Narciarstwo biegowe > Wiadomości Narciarstwo biegowe
Szwajcar nie wierzył, że wygra2010-02-15 23:11:00 RK

Szwajcar Dario Cologna w znakomitym stylu zdobył złoty medal w biegu narciarskim na 15 km. Do połowy dystansu utrzymywał się na drugiej pozycji za Szwedem Marcusem Hellnerem, później zaatakował i uzyskał prawie 25 sekund przewagi nad drugim na mecie, Włochem Pietro Pillerem Cottrerem.

Szwed nie wytrzymał narzuconego tempa i nie znalazł się nawet na podium. Wyprzedził go jeszcze o półtorej sekundy Czech Lukas Bauer.

Wielu ekspertów oczekiwało, że Czech będzie rywalizował o złoto z liderem Pucharu Świata - Norwegiem Petterem Northugiem. Ale 24-letni Norweg, który ma zamiar wystartować w Vancouver aż w sześciu konkurencjach, w połowie dystansu plasował się dopiero pod koniec drugiej dziesiątki. Widząc, że nic dziś nie zdziała, zwolnił tempo oszczędzając siły przed kolejnymi startami. Ostatecznie uplasował się dopiero na... 41. pozycji!

Najlepszy z Norwegów - Tord Asle Gjerdalen - zajął 27. miejsce. To był NAJGORSZY występ reprezentantów tego oszalałego na punkcie narciarstwa kraju w historii zimowych olimpiad!!!